роздуми

 
 

 

    Хто володіє інформацією, той володіє світом!

Трускавецький Вісник

Видається з 14 серпня 2008 року                                                  № 16 (139)  від  03 березня  2010 р.

 

Новини Трускавця та регіону

До уваги любителів шахів

В суботу, 6 березня, о 10.30 в приміщенні Будинку учнівської творчості міста Трускавця буде відкрито чемпіонат міста Трускавця з шахів для чоловіків-2010, повідомив спеціально для «Трускавецького вісника» керівник Федерації шахів та шашок Трускавця Василь Петранівський. Ігри проходитимуть близько місяця, згодом передбачається провести чемпіонат з шахів і для жінок, а також чемпіонат з шашок.

«Золоті діти» виступили в «Джерелі»

19 лютого  цього року в дитячому санаторії "Джерело" відбувся концерт дитячого хореографічного ансамблю "Золоті діти" трускавецької школи мистецтв. Програму  переглядали діти з усіх регіонів України. Були показані народні, бальні та сучасні танці, концерт пройшов на високому рівні, повідомило керівництво ансамблю.

Трапеза з херувимами

Під такою назвою в третій декаді лютого було відкрито виставку волинських митців в музеї Біласа, повідомила заввідділом культури ТМР Світлана Ковальчин. Виставка луцьких художників Тетяни Мялковської та Володимира Марчука триватиме до кінця березня. На відкритті виставки побував і мер нашого міста.

Люди звертаються в міську раду

За період з 22 по 27 лютого у відділ з питань захисту прав споживачів Трускавецької міської ради надійшло 60 письмових звернень, повідомив начальник відділу В’ячеслав Умнов. Щоденно теж фіксується по декілька телефонних дзвінків. З порушених звернень 33 стосувалися питань житлово-комунального господарства, зокрема надання дозволу на встановлення автономного опалення 15, незадовільного теплопостачання 3, ремонту даху 1. 7 осіб звернулися з претензіями щодо питань архітектури та містобудування. Двоє осіб незадоволені станом перевезення пільгових категорій пасажирів.

В’ячеслав Васильович зазначив, що зменшується кількість звернень стосовно якості продуктів на ринку, в цьому він вбачає і заслугу Василя Івановича Лабовки, начальника дрогобицького регіонального відділення ветеринарної інспекції, якого вже встигли охрестити, за словами чиновника, «ветеринарним шерифом». Дане відділення проводить планові перевірки якості м'ясо-молочної продукції, овочів, фруктів. Щоправда, в супермаркетах справа з якістю продукції не виглядає так добре, особливо з огляду на кількаразове заморожування риби чи м’яса.

Одне із звернень стосувалося телеканалів на кабельному телебаченні. Представниця однієї з протестантських спільнот Трускавця звернулася з проханням, щоб в пакеті кабельного телебачення був хоча б один християнський телеканал, як це є в сусідньому Бориславі.

А протягом 2009 року в міську раду Трускавця надійшло 2470 звернень, що на 38 більше, ніж в 2008, найбільше – з житлово-комунальних питань. Через те, що багато звернень стосувалося узаконення автономного опалення, відсоток позитивного вирішення виглядає низьким – 40,7%. Зафіксовано 101 повторне звернення. Найбільше в міську раду звертаються малозахищені верстви населення, звернень підприємців – всього 221, повідомив п. В. Умнов.

Депутати попрацювали конструктивно

У вівторок, 2 березня, з 10.15 до 14.45 тривала чергова сесія ТМР. Депутати розглянули ряд питань – прийняли на баланс міста (в комунальну власність) будинок 36 по вулиці Мазепи (дотепер він був у державній власності, це будинок від відомчого санаторію «Джерело»), затвердили програму по працевлаштуванні в місті на 2010- 2011 роки, з якою їх ознайомила директор міського центру зайнятості Маргарита Роман, послухали інформацію про виконання депутатських запитів Петра Іванишина стосовно реклами курорту та розкопок, затвердили Програму охорони земель родовища мінеральних вод по відводу стоків житлових будинків по вулиці І. Франка, які не підключені до централізованої системи каналізації. Було теж звільнено від орендної плати церкву «Еммануїл», Червоний Хрест, міську асоціацію інвалідів, Раду ветеранів війни та праці, міський центр соціальних служб.

Депутатські запити стосувалися теплопостачання в будинках (Яворський, Іванишин), неправильної інформації про пологовий будинок в окремих заангажованих ЗМІ (Свіжинський), потребу в лежачому поліцейському та обмежуючих швидкість знаків на Сагайдачного (Юник, Лобик), потреби ліквідації свердловини № 68-РГ з джерела «Броніслава» (Стародуб). Було порушено і питання торгівлі в міському парку, обранці вважають, що залучення до патрулювання власної охорони чи укладення угод з відомчою охороною виправить ситуацію. З двома зверненнями до керівництва ЗАТ «Трускавецькурорт» виступив і міський голова Лев Грицак – одне стосувалося бездіяльності щодо реконструкції споруди колишньої більярдної на Торосевича, 16, яка згоріла півроку тому. Питання відносно колишньої більярдної розглядали і на виконкому, копію рішення якого направили і в природоохоронну прокуратуру. Друге питання стояло про те, що ЗАТ «Трускавецькурорт» не докладає зусиль до наповнення міського бюджету, адже сплачує податків на 1 особу в рік лише 4 210 гривень (для порівняння, «Карпати» сплачують 16640, «Дніпро-Бескид» 16240, «Шахтар» 15820, «Кришталевий Палац» 13360, «Молдова» 11150, клініка Козявкіна 8220).

Найдовше часу (близько двох годин) депутати витратили на розгляд першого питання порядку денного – «Про затвердження Положення про порядок залучення та встановлення розміру пайової участі (внеску) фізичних та юридичних осіб у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Трускавця». Суть в тому, щоб при будівництві малого житла сплачувати 1%, багатоквартирних будинків 3%, а будівель комерційного призначення 7% на благо міста. Ініціатором розгляду даного питання виступив один з депутатів «Нашої України», проте саме депутати цієї фракції мали ряд зауважень до проекту рішення.

На своє наступне пленарне засідання депутати зберуться аж 11 березня о 10.00, тоді ж і послухають звіт секретаря ради про виконання депутатських запитів.

Бюджет Трускавця недоотримує…

Як повідомив 1 березня на понеділковій нараді в міській раді начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак, у Трускавці в повному обсязі забезпечено видатки по захищених статтях, незважаючи на те, що в бюджет з 5 мільйонів 413 тисяч поступило лише трохи більше 3 мільйонів. Микола Михайлович зазначив, що проявляється не дуже нормальна тенденція, коли при зростанні цін  та затрат зменшується наповнення бюджету. Власні надходження недовиконано за 2 місяці 2010 року на 131 тисячу гривень. Перевиконання стосується лише місцевих податків та зборів – їх отримано більше на 44 тисячі 600 гривень від запланованого.

Про  ЖКГ та воду

Минулого тижня в Трускавці сталися дві аварії по системах опаленнях – на Стуса, 7 та Стуса, 15 і одна по гарячому водопостачанні – на Івасюка, 1, повідомив на понеділковій нараді Юрій Алієв, генеральний директор КП «Наше місто». На цьому підприємстві минулого тижня завершила свою роботу Львівська обласна інспекція з енергозбереження, яка вказала на втрати тепла в підвальних приміщеннях. Вже закуплено ізолятор, щоб щоб виконати припис, проте для теплоізоляції по всіх будинках підприємству не вистачає коштів.

Цього тижня буде відремонтовано шатровий дах 2 і 7 під’їздів будинку 15 на вулиці Івасюка, а також зроблено утеплення фасаду однієї з квартир на Стебницькій, 64 (на 9 поверсі), де проживає х=вора на бронхіальну астму жінка. Допоможе КП «Наше місто» всім необхідним і при проведенні реконструкції пам’ятника Різняку-Макомацькому, яку потрібно провести до дати народження цього видатного трускавчанина після кількох актів вандалізму (обливання чорною фарбою). Проведе реконструкцію скульптор, який і є автором пам’ятника, повідомила начальник відділу культури ТМР Світлана Ковальчин.

А генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимир Возняк повідомив про 200-тисячний борг підприємств, через що вчасно не було змоги розрахуватися з дрогобицьким водоканалом, воду в якого ми купуємо. Водоканал пішов навіть на скорочення кількох працівників та урізання зарплат. У Трускавці минулого тижня проведено заміну близько 600 метрів 300-ї труби на Стебницькій та ще близько 60 метрів 500-ки до доброгостівського водосховища.

Церковні новини

  • З неділі по середу тривали реколекції в римо-католицькій парафії Трускавця, проводив їх о. Томаш Муляр CSSR, який служив у Трускавці в 90-х рр. ХХ ст.
  • В греко-католицькій церкві пророка Іллі від неділі до вівторка перебувала чудотворна ікона Розп’яття Христа з Глинян. За приблизними  підрахунками, біля ікони в Трускавці (в трьох храмах) помолилося 15 тисяч вірних. Чудотворна ікона також відвідає с. Монастирок Лішнянський, с. Лішня, а відтак її буде перевезено до м. Дрогобича до храму блаженних Віталія, Якима та Северина, мучеників Дрогобицьких. Звідси ікону перенесуть до катедрального собору Пресвятої Трійці.
  • В найближчу суботу, 6 березня, вулицями Дрогобича пройде Хресна Дорога.
  • 26 – 28 березня у Трускавці в приміщенні Самібрсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ пройдуть реколекції для єпархіальної молоді. Попередній запис обов’язків (в Центрі душпастирства молоді в Дрогобичі).

Чиновників у Дрогобичі стане менше вп’ятеро

Після скорочення Адміністрації Президента України на 20% такі ж скорочення мають відбутися і в обласних та районних держадміністраціях, повідомляють ЗМІ. А міський голова Дрогобича Микола Гук виступив із пропозицією скоротити вп’ятеро і кількість чиновників в дрогобицькій ратуші.

Шуман і Шопен вартують вшанування

Відділ культури ТМР проведе ряд заходів до 200-річчя від дня народження двох відомих європейських композиторів – Шопена та Шумана, повідомила заввідділом Світлана Ковальчин. Планується, що найактивнішу участь в цьому візьмуть представники дитячої школи мистецтв.

На зарядку ставай!

Як повідомив на понеділковій нараді начальник відділу освіти ТМР Орест Лобик, з 1 березня в школах міста за розпорядженням міського голови запроваджується ранкова зарядка. Практика довела, що вона має позитивний вплив на здоров'я дітей і навчально-виховний процес. Як відомо міський голова завжди приділяє особливу увагу фізкультурі і спорту у місті, під його патронатом в місті-курорті проходять заходи міжнародного і всеукраїнського рівнів.

Роботу Служби у справах дітей визнано недостатньою

На засіданні міськвиконкому 3 березня було заслухано звіт про роботу Служби у справах дітей ТМР, яку очолює Леся Дребот. Слухання було призупинено через відсутність директорів шкіл, які, за словами, міського голови Лева Грицака, є взагалі рідкими гостями навіть на масових заходах, які організовує відділ освіти, не кажучи вже про якісь інші. Що цікаво, так це те, що директора СШ № 2 п. Бутенка так і не дочекалися (кажуть, в нього був урок J), замість себе він прислав завуча з виховної роботи. Без сумніву, якби його закликав до себе голова батьківського комітету, то урок не став би на заваді.

Оптимістичні цифри, які зачитувала п. Леся Дребот, не надто втішили членів виконкому. Діти п’ють, курять, хуліганять, не відвідують заняття, а після розформування дитячої кімнати міліції співпраця освітян з міліціонерами носить часто епізодичний і несистемний характер, зауважувало багато виступаючих.

Було порушено теж питання торгівлі алкоголем в вечірній та нічний час, а також щодо продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім. Зав’язалася дискусія, в якій взяли участь міський голова та члени виконкому, керівник Служби у справах дітей, заввідділом освіти та директори шкіл, представники прокуратури та міліції. Виконком прийняв рішення про визнання роботи СуСД недостатньою, рекомендував посилити співпрацю закладів освіти, правоохоронних органів та соціальних служб, а продаж алкогольних напоїв у Трускавці заборонив після 22.00 не лише в нічних магазинах, але і на автозаправних станціях. Контроль за виконанням цього рішення покладено на заступника міського голови Ярослава Чистогорського.

Трускавецька влада розпочала ремонт вулиці Сагайдачного

Як повідомив на засіданні міськвиконкому 3 березня начальник Управління з питань житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради Василь Стечкевич, від сьогодні розпочато ремонт вулиці Сагайдачного, яка є в обласному підпорядкуванні і являється стратегічною з огляду на те, що вона є відтинком дороги до Борислава та Східниці. Розглядається питання встановлення на цій вулиці світлофору та лежачого поліцейського, буде відремонтовано і відтинок дороги для заїзду в СШ № 1.

Василь Мирославович доповів і про підготовку міста до весняно-літнього періоду. До Великодня водоканал має заробити всі розкопки і зайнятися дощеприймальними колодязями. За подачу до бюветів мінеральних вод, а також їх аналіз та обстеження родовищ відповідальним є ЗАТ «Трускавецькурорт». Фірма «Сяйво» є відповідальною за зовнішнє освітлення, КП «Наше місто» і КП «Парк курортний» - за порізку і кронування дерев, обслуговування і прибирання пам’ятних знаків. За стан доріг і тротуарів відповідатиме УЖКГіБ, за стан лісопаркової зони навколо Трускавця – лісництво. Залізнична станція відповідає за територію поблизу колії та вокзалу. В кінці трьох періодів контроль за чистотою та благоустроєм в місті буде особливо пильним – напередодні Великодня, Дня міста та Дня Незалежності України.

Лев Грицак, міський голова Трускавця, закцентував увагу присутніх на тому, щоб «благоустрій робити культурно, а не з використанням відпрацьованих автомобільних скатів» - всі зрозуміли, про що йде мова. Він теж розкритикував халатне ставлення керівництва одного з санаторіїв чи пансіонатів, яке замість вивезти будівельне сміття, висипало його під паркан однієї з культових споруд міста, а також попросив ЗМІ наголосити на тому, що не всі запрошені керівники підприємств прибули на засідання міськвиконкому.

А як повідомив головний архітектор міста Олександр Грищенко, в планах є будівництво кільцевої дороги до Борислава в обхід міста – напряму через колишню військову частину до купального озера.

Модричі окупували навколишні землі?

Як повідомив головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко, Львівська обласна рада прийняла рішення, за яким площа земель Модрицької сільської ради становить 1 100 гектарів і це при тому, що власне модрицькі землі становлять близько 210 га. Як зазначив Олександр павлович, Модричі не погодили свої межі з жодним із сусідів, тобто, не лише не погодили з Трускавцем, але і з Сільцем (Стебник), Дрогобичем, Бориславом та Дережичами.

А модрицький війт Мирослав Любомирович Флюнт напевно вже кається, що повівся на вмовляння одного з обласних депутатів та затіяв сварку з Трускавцем через 17 га проданої землі. У Трускавці  він веде будівництво ще з тих часів, як його тесть випросив землю та має інші інтереси, тому вже тиждень проситься на прийом до міського голови Л. Грицака

Власна інформація

Міський голова Лев Грицак дав вказівку комунальним службам звернути особливу увагу на стан доріг і вулиць

До того часу, коли запрацюють виробники і буде закуплено асфальт (ще не прийнятий бюджет 2010 р.) та з метою недопущення руйнування дорожнього покриття після зими проведуть тимчасовий ямковий ремонт щебенем і закатають раніше знятим асфальтом. Це дасть змогу виграти час і заощадити набагато більші кошти пізніше. Так роблять добрі господарі. Зараз треба використати відповідні погодні умови, які передбачаються на короткий період початку березня.

Офіційний сайт Трускавецької міської ради

У Трускавці у приватного підприємця вкрали новеньку іномарку, яку він купив у кредит

До співробітників Трускавецького міського відділу міліції звернувся громадянин С., 1961 року народження, приватний підприємець, який заявив про крадіжку. Чоловік повідомив, що у Трускавці на вул. Данилишиних,84 невідома особа вкрала його автомобіль «Шкода Октавія Тур». Цей автомобіль застрахований та наданий під виплату кредиту в «Укрсоцбанку». Зараз ведеться слідство.

У Трускавці збільшилась кількість онкохворих

У 2009 році в Трускавці показник народжуваності перевищив смертність – народилося 224 дитини, померло 198 осіб. У 2008 році народжених було 201, а померло 234 особи. Як зазначають лікарі, минулого року  у місті не було зафіксовано жодної смерті немовлят та суттєво знизилась смертність серед людей працездатного віку (45 осіб проти 57 у 2008 році). Також зменшилась смертність від серцево-судинних захворювань,  кількість осіб з деструктивними формами туберкульозу.

В той же час у Трускавці спостерігається зростання онкологічних захворювань. Так, станом на 1 січня 2010 року на обліку в лікаря-онколога перебувало 497 осіб (проти 445-ти в 2008 р.). Вперше виявлених хворих з онкологічними захворюваннями в минулому році було 96 осіб, в 2008 – 80. Із загальної кількості осіб з так званими візуальними формами (їх – 35 осіб) чотири випадки є занедбаними, тобто знаходяться у ІІI – IV стадіях розвитку хвороби,  усі вони –  захворювання молочної залози. 43% із усіх візуальних форм виявлено при профілактичних оглядах.

www.zik.com.ua

І знову про проблеми стебницького "Полімінералу"

Сесії місцевих рад Дрогобицького регіону ще раз проситимуть Кабінет Міністрів України профінансувати консервацію рудника № 2 на ДГХП «Полімінерал»                       

1 березня у Стебнику під керівництвом першого заступника міського голови Дрогобича Петра Суди, голови комісії відбулося виїзне позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні комісії були присутні головний інженер Дрогобицького РЕМу Богдан Ярема, заступник головного інженера Дрогобицького високовольтного РЕМу ВАТ «Львівобленерго» Роман Дутко, головний інженер КП «Дрогобичводоканал» Василь Головко, начальник окремого підрозділу Дрогобицького районного відділу ГУ МНС України у Львівській області Володимир Лучковський, сільський голова Модрич Мирон Флюнт,начальник Дрогобицького відділу ДАІ Михайло Кузьмін, начальник Стебницького міського відділу міліції Вадим Рябцев, головний інженер філії «Дрогобицький райавтодор» Богдан Кісера, Стебницький міський голова Роман Калапач,  начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Микола Летнянчин, керівництво «Полімінералу». У засіданні комісії  взяли участь член-кореспондент Академії гірничих наук України Анатолій Гайдин, представники Громадського форуму Дрогобиччини.  Присутні обговорили ситуацію, яка склалася на шахтному полі рудника № 2 Стебницького ДГХП «Полімінерал», у зоні активізації карстових процесів. Також ішлося про стан фінансування «Комплексного проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушених земель Стебницького ДГХП «Полімінерал»». Окрім цього, заслухали усіх присутніх керівників служб.

 Комісія відзначила, що надзвичайна ситуація на руднику № 2 не ліквідована, не виконується графік фінансування. На сьогодні профінансовано лише на 20%. Деформаційні процеси продовжуються, однак кошти, які наприкінці минулого року виділив уряд у сумі 5 млн. 800 тис. грн. на перенесення русла річки Вижниця, не надійшли до Стебника повністю і роботи не завершені. Комісія відзначила, що слід відшукати джерела фінансування і провести організаційні та проектні роботи щодо винесення водогону Гірне-Дрогобич та лінії електропередач, яка живить Дрогобицький район, за межі впливу просування грунтів. За попередніми оцінками фахівців водоканалу та електромережі, вартість проектно-кошторисної документації на водогін становить 110 тис. гривень, на лінію електропередач – 180 тис. гривень. Роботи можна розпочати тільки після завершення розробки цих проектів. Як було відзначено, з роботами зволікати не можна, бо у разі активізації деформаційних процесів цілий регіон може залишитися без електроживлення, 70% Дрогобича - без води, що загострить епідемічну ситуацію. Як зазначив  член-кореспондент Академії гірничих наук України Анатолій Гайдин, водогін перебуває у постійному напруженні, тому у будь-який час може відбутися руйнування труб водогону. Комісія прийняла рішення ще раз актуалізувати це питання. Через сесію Дрогобицької міської та районної рад, Трускавецької міської ради, Модрицької сільської ради прийняти звернення до обласної комісії з  питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Кабінету Міністрів України з проханням терміново профінансувати комплексний проект консервації рудника № 2.

Дрогобицький мер серед міста знайшов копець із картоплею

1 березня на оперативній нараді у Ратуші Дрогобицький міський голова Микола Гук повідомив, що вчора на перехресті вул. Є. Коновальця та О.Гончара він виявив неабияку знахідку- між дев’ятиповерховими будинками закопаний великий копець картоплі. «У центрі міста – копець, – заявив Микола Гук. Це у час, коли копці уже і в селі не використовують. Хто бере орендну плату за землю, на якій облаштовано цей копець?»

 Микола Гук доручив запис про виявлений копець із картоплею занести до Дрогобицької книги рекордів Гіннеса.

Іван Тихий

Вісті зі Стебника

  • 22 лютого в підвалі будинку 10 по вулиці Мельника сталася пожежа, яку швидко ліквідували. Ймовірною причиною пожежі стало замикання електропроводки, керівник ОСББ будинку вважає, що це був підпал.
  • За словами начальника Стебницького відділення міліції Вадима Рябцева, правоохоронці затримали неповнолітніх потрошителів дач. Наразі доведено 5 епізодів. Також головний міліціонер Стебника повідомив, що звичними стають сімейні конфлікти на ґрунті алкоголізму.
  • За словами головного лікаря Стебницької міської лікарні Романа Пукала, на харчування одного хворого припадає 1,5 гривні на добу. Дехто з мешканців викликає «швидку», аби проїхатись до лікарні чи поліклініки як на таксі. З приміщення лікарні вкрали картини, які милували око відвідувачів.
  • 23 лютого відбулася чергова сесія Стебницької міської ради. Склали з себе повноваження депутатів Богдан Гера і Богдан Стечкевич. Натомість депутатам не вдалося назбирати більшості для оголошення догани секретарю ради Геннадієві Куцану. А за пропозицією депутат Ольги Мицак було прийнято звернення до Президента та голови ВРУ щодо функціонування української мови.
  • В лютому розпочалася першість Дрогобиччини з футболу. 20 лютого ФК «Стебник» переміг команду з Нагуєвич (9:0), а 21 лютого стебничани зустрілися з футболістами зі Снятинки і теж перемогли (6:0).

За матеріалами газети «Воля громади»

Вісті з Борислава

  • Бориславські депутати вкотре перенесли затвердження Правил благоустрою міста, причина – відсутність висновку профільної депутатської комісії ще з липня минулого року.
  • Бориславські депутати відхилили протест прокурора на рішення сесії БМР щодо дозволу від’єднуватися від ЦО та встановлювати автономне. За це проголосувало 24 депутати.
  • Питання низької якості житлово-комунальних послуг та зростання їх вартості стає причиною того, що люди масово приходять на сесії БМР. Часто «запрошують» їх це робити через розвішування листівок представники опозиційної до влади Борислава депутатської фракції «Солідарність» (керівник – Михайло Лазар).
  • Члени виконкому БМР на своєму засіданні 19 лютого рекомендували міському голові розірвати контракт з недобросовісним керівником Спортивно-оздоровчого комплексу (стадіону) «Нафтовик» Ярославом Сушком. Тимчасово виконувати обов’язки керівника стадіону (на час перебування п. Сушка на лікарняному) виконуватиме тренер ДФК «Юність» Василь Криворучишак.
  • 28 лютого в бориславському Палаці культури вперше пройшов міський конкурс КВК. Участь в конкурсі взяли учні 10-х класів Бориславської державної гімназії, шкіл №№ 1, 3, 4, 7 та 8. Пройшло свято гумору за сприяння міського центру зайнятості та ВТК «Сяйво».
  • 26-річний бориславчанин Павло Василів, син о. Романа Василіва, декана бориславського, захистив у Римі дисертацію доктора теології. Тема дисертації – «Гомоусіос» у Павла Флоренського: Правда як зворотна перспектива у філософії та тринітарному богослов’ї.
  • З 1 березня зросла вартість проїзду по місту в Бориславі – з 1 гривні до 1,25 грн. Рішення про це прийняв виконком під головуванням в. о. мера Борислава Надії Геличак (24 лютого 2010 року, № 33)

За матеріалами газети «Нафтовик Борислава»

Спортивні здобутки ДЮСШ «Атлант»  міста Борислава

В лютому команда дзюдоїстів ДЮСШ «Атлант» міста Борислава двічі брала участь в обласних змаганнях з дзюдо. 6 лютого відбулась першість області серед дітей 1994 – 1996 р. н. в місті Лева. Порадували нас перемогами, відмінними кидками Зоряна Зозуля та Марічка Хомик.. Також відзначено Юрія Пацулу та Марка Кабатяка, які хорошою боротьбою провели свої сутички.

13 лютого відбулись V літні спортивні ігри Львівщини із дзюдо. У цих змаганнях наші дівчата посіли третє командне місце. І це завдяки Вікторії Білик та Оксані Хавулі, які показали відмінну боротьбу і стали переможцями у своїх вагових категоріях. Вольову боротьбу показали Роман Багрій, Дмитро Нога, Олег Юрків та Роман Голяк. У напруженій боротьбі проходили фінальні змагання, які були насичені змістовною боротьбою з красивими кидками навіть на останніх хвилинах боротьби.

Вітаємо наших переможців та призерів змагань. Бажаємо їм подальших успіхів та всіх благ.

Запрошуємо всіх, хто бажає займатись цим видом спорту. Заняття проходять у ЗОШ № 3 міста Борислава з 16.00 до 19.00 щоденно. Чекаємо на вас.

Василь Шимченко, тренер ДЮСШ «Атлант», газета «Нафтовик Борислава»

Служба «102» міста Борислава повідомляє

У період із десятого по двадцяте лютого 2010 року у місті скоєно десять крадіжок. Маємо також дев'ять випадків погроз фізичкою розправою, одне шахрайство, два хуліганства, шість злочинів па лінії боротьби з економічною злочинністю, один факт опору працівникові міліції при виконанні службових обов'язків, одинадцять випадків нанесення громадянам міста тілесних ушкоджень, двадцять три факти хабарництва, один випадок настання смерті та шість випадків пошкодження  майна.

Завдяки проведеним оперативно-розшуковим заходам розкрито шість справ за фактами крадіжок. Працівники міського відділу міліції встановили зловмисників, які погрожували громадянам міста фізичною розправою, нанесли тілесні ушкодження та причетні до випадку злісного хуліганства. Розкрито також злочини по лінії боротьби з економічною злочинністю, за фактом шахрайства й двадцяти трьома випадками вимагання та отримання хабаря. За трьома фактами крадіжки майна, одним випадком настання смерті та шістьма випадками навмисного пошкодження майна проводяться перевірки. За фактом вчинення опору працівникові міліції при виконанні службових обов'язків перевірка проводиться прокуратурою м. Борислава.

Сектор ДСБЕЗ Бориславського міського відділу міліції продовжує перевірку діяльності начальника відділу реєстрації актів цивільного стану Бориславського управління юстиції на предмет хабарництва. У ході перевірки виявлено та належним чином зафіксовано ще двадцять три випадки, коли завідувачка РАЦС за виконання дій, передбачених її службовими обов'язками, вимагала й отримала від громадян міста хабар.

Невдалою виявилася спроба здійснити крадіжку із магазину «Продукти» по пул. Церковній для гр. С. Посеред ночі чоловік, виламавши двері, проник у приміщення магазину, проте викрасти щось із нього не зумів, оскільки був затриманий працівниками міліції. Захоплений зненацька злодій зізнався у вчиненому та добровільно віддав співробітникам міліції нехитрий злодійський інструмент - металеву рачку (фомку), плоскогубці, шило та дверну ручку. За цим фактом порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.

Любов до металу матиме для мешканця одного із сіл Симбірського району серйозні наслідки. Спільно із мешканцем вул. Трускавецької новоспечений «металіст» із Самбірщини тривалий час промишляв тим, що викрадав невеликі куски  кабелю  зі свердловин НГВУ «Бориславнафтогаз». Після очищення викрадених частин кабелю від ізоляції, чистий метал підприємливі чоловіки здавали у пункти прийому металу як брухт. За чисту мідь із двох чи трьох метрів кабелю вартістю більше як 100 гривень на пункті прийому металобрухту чоловіки отримували близько двадцяти гривень. Прикро, що навіть після затримання вони ніяк не могли зрозуміти, що отримані кошти за зданий метал не йдуть у жодне порівняння зі збитками, які отримувала нафтовики від вимушеного простою обладнання. Тепер у новоспечених «підприємців» буде нагода осмислити свої дії, адже за крадіжку закон передбачає покарання у вигляді позбавлення волі. А судячи зі збитків, що їх зазнали нафтовики від протизаконної діяльності «металістів», терміни ув'язнення можуть бути тривалими.

Газета «Нафтовик Борислава»

До 60-річчя від дня смерті Романа Шухевича пластуни проведуть акцію "Запали свічку пам’яті"

 5 березня 2010 року о 18:30 пластуни запалять лампадки в усіх місцях, що пов’язані з життям головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Акція відбуватиметься вперше, і має на меті якнайширше ознайомити українців з біографією Шухевича, адже кожне з цих місць відіграло свою важливу роль у житті Героя.

Ініціатори акції, звертаються до пластунів, а також усіх небайдужих громадян з проханням долучитися до проведення заходу. Можливо якесь з цих місць зовсім близько до вашого дому, або ж саме у цей день ви можете опинитися поруч, ще краще, якщо знайдете можливість спеціально прибути і запалити свою лампадку або свічку.

Перелік місць:

1. Львів, вул. Довбуша, 2. Народився Роман Шухевич у місті Львові, на вулиці Собіщизни, будинок № 7 (сучасна вулиця Довбуша, будинок № 2) 30 червня 1907 року.

2. НУ «Львівська Політехніка». У вересні 1926 р. Шухевич вступив до Львівської політехніки на дорожньо-мостовий відділ. У червні 1934 закінчив навчання з дипломом інженера.

3. Львів, вул. Городоцька, СІЗО. 19 січня 1935 р. Шухевича відправлено на слідство до Львова, де він сидів у тюрмі «Бриґідки» на вул. Городоцькій.

4. Львів, вул. Карпинця. Після звільнення у 1937 р. Роман Шухевич проживав із родиною, яка на той час складалася з дружини Наталії та сина Юрія, у Львові на вул. Косинерській, 18 а (сучасна вул. І. Карпинця).

5. Львів, в. Милятинська, 4 (Сулимирського). Конспіративна хата, організована у 1946р.

6. Львів, вул. Сінна, 11. У січні 1948 р. Р. Шухевич таємно зустрічався із сином Юрком.

7. Івано-Франківська обл., Рогатинський р-н, с. Пуків (меморіальна дошка на міськраді). Шухевич перезимував із 1945-го на 1946 р.

8.  Івано-Франківська обл., Рогатинський р-н, с. Княгиничі. Від жовтня 1946 р. до 21 вересня 1947 р. Р. Шухевич мешкав у с. Княгиничі Рогатинського району.

9. Львівська обл., Городоцький р-н, с. Грімне. Тут Шухевич перебував восені 1947 р.

10. Львівська обл, Самбірський р-н, с. Сприня. 11 — 15 липня 1944 р. з ініціативи ОУН та особисто Романа Шухевича було скликано збори, на які прибули представники діючих в Україні політичних організацій. У результаті нарад було створено Українську Головну Визвольну Раду, яка стала найвищою владою під час боротьби за УССД. Виконавчим органом УГВР був Генеральний Секретаріат, Головою якого обрали Романа Шухевича — «Лозовського». (Згідно з тимчасовим устроєм УГВР, Голову Генерального Секретаріату обирав Великий збір). Його ж затвердили на посаді Секретаря військових справ і Головним Командиром УПА.

11. Одеса, пр-т Лермонтовський, 2, «Лермонтовський санаторій». Тут у 1948 році Р.Шухевич лікував серце.

12. Львів, с. Білогорща. Від весни 1948 р. до загибелі Головний командир УПА перебував у с. Білогорща. 5 березня 1950 р. Роман Шухевич загинув у підпільній штаб-квартирі в с. Білогорща біля Львова у бою з окупантами. 23 жовтня 2001 року, з метою увічнення його пам'яті на цьому ж місці було створено меморіальний музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича при Львівському історичному музеї.

13. Хмельницька обл., Чемеровецький р-н, с. Гуків. Пам'ятник над Збручем. Напис гласить: «На цьому місці 9. 03. 1950 р. вознісся на Небо лицарський дух Головного командира УПА генерала Романа Шухевича».

Прес-служба Трускавецької станиці «Пласту»

 

Духовні вправи на березень-2010

Бог так само великий Художник у великому, як і не менший в малому. Св. Августин.

Щоб навчитись молитися, спочатку необхідно навчитися дякувати. Альберт Швейцер.

Бог думає про нас. Але Він не думає за нас. Жан Кокто.

Християнство – не лише віра в Бога, але й віра в людину, в можливість відкриття божественного в людині. Микола Бердяєв.

Буває, вночі я прокидаюсь, починаю думати про важливі справи і кажу собі: «Необхідно сказати про це Папі». А потім прокидаюсь остаточно і згадую, що я і є Папа. Бл. Йоан ХХІІІ.

Ті, хто намагаються служити Богу і мамоні, незабаром помічають, що то не був Бог. Логан Пірсолл Сміт.

Ісусе мій, сило моя і єдина надіє моя, в Тобі єдиному вся моя надія, довір`я мого Ти не підведеш. Св. Фаустина Ковальська.

Живи з людьми так, ніби на тебе дивиться Бог, говори з Богом так, ніби тебе слухають люди. Сенека Молодший.

Християнами стають, а не народжуються. Тертулліан.

Невелике чудо – побачити ангелів, велике чудо – побачити власні гріхи. Св. Антоній Великий.

Той, хто дає милостиню вбогим, позичає Господові. Св. Купріян з Карфагену.

 

Оголошення

На допомогу вчителям та бажаючим вивчати польську мову

Всеукраїнський методично-координаційний центр із вивчення польської мови та культури

-     Надає допомогу при реєстрації освітніх закладів з польською мовою навчання та позашкільних навчальних закладів освіти;

-     Забезпечує навчальними програмами;

-     Надає методичну та дидактичну допомогу;

-     Організовує курси підвищення кваліфікації вчителів;

-     Допоможе у забезпеченні підручниками.

Адреса: вул. Трускавецька, 9, м. Дрогобич, Львівська обл., 82100

Тел./факс у Дрогобичі: 03244 5-01-77 E-mail: adam-ch@mail.lviv.ua

Незалежне видання «Трускавецький вісник». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно.
Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск –   Володимир Ключак.
Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди.
Контакти: E-mail: anda_panda@ukr.net, тел. 8-097-38-36-112. Публікація  в Інтернеті  - на  www.protruskavets.org.ua   – «Сайт Трускавця про Трускавець».

 

 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України