роздуми

 
 

 

    Хто володіє інформацією, той володіє світом!

Трускавецький Вісник

Видається з 14 серпня 2008 року                                                  № 17 (140)  від  05 березня  2010 р.

 

Новини Трускавця та регіону

В Стебнику поширюються чутки

В Стебнику в маршрутках та на базарі можна почути чутки, буцімто новообраний Президент України Віктор Янукович керуватиме державою тільки 200 днів, після чого його, за однією версією, вб’ють, за іншою – він сам змушений буде зректися президентства. Розповідаються такі речі під виглядом суворої таємниці. Хто зацікавлений у поширенні такої дивної інформації, можна тільки здогадуватися.

Зухвалі викрадення авто

Дана інформація є непідтвердженою, тому не гарантуємо її правдивість. Кажуть, що в кінці лютого в нашому місті було зухвало викрадено кілька автомашин, серед них і авто лікарів міської лікарні. Дві машини послужили їхнім власникам трохи більше двох місяців – кредити на їх отримання власники взяли в одному з банків власне для придбання засобів пересування.

Із засідання міськвиконкому 3 березня

В минулому номері ми повідомляли про прийняті трускавецьким міськвиконкомом рішення 3 березня. Сьогодні подаємо додаткову інформацію по пунктах, які не були опубліковані нами.

  • Впорядковано поштові адреси на Бойківській, 15 та Роксолани, 12. На другій знаходиться недобудована споруда лор-кабінету з підсобними приміщеннями власності лікаря Мирона Бучацького.
  • Ще 12 трускавчанам узаконено автономне опалення. Як повідомив заступник міського голови Віктор Марченко, вже від’єдналося від централізованого теплопостачання близько 1,5 тисячі сімей, мають бажання це зробити ще близько 400 осіб. Поки що кількість автономників не перевищує 20 – 25%, якщо ж вона невпинно збільшуватиметься, це значно відіб’ється на якості послуг теплопостачання для інших споживачів тепла у Трускавці. В Бориславі ж прокурор двічі накладав протест на рішення БМР щодо узаконення автономного і двічі бориславські депутати цей протест відхилили (вдруге – 25 лютого ц.р.).
  • Мешканці будинку 3 по вулиці Сагайдачного (гуртожиток) тепер платитимуть квартплату на рахунки КП «Наше місто». Дана будівля вже знаходиться на балансі міської ради.
  • З 5 лютого по 3 березня міський голова підписав 36 розпоряджень.
  • Затверджено акти на списання обладнання, що знаходилося на балансі міської лікарні.
  • З квартирного обліку знято 5 осіб в зв’язку з їх смертю та покращенням житлових умов.
  • Нормативні витрати теплової енергії для котелень ЗАТ «Трускавецькурорт» затверджено на рівні 13%.
  • Приватизовано ще кілька кімнат в гуртожитку по вулиці Івасюка, 9.
  • Одна мешканка міста дочекалася покращення житлових умов за рахунок смерті сусіда (суміжна кімната в гуртожитку).
  • Не погоджено надання містобудівельного обґрунтування для будівництва багатоквартирної споруди по Стебницькій, 30 (між будинками 5 і 7 на Івасюка). Дане будівництво порушувало б існуючі нормативи ДБН (і інші), протестують проти такого будівництва і мешканці 5 і 7 будинків на Івасюка.
  • В 2009 році за рахунок коштів місцевого бюджету надано одноразових допомог 1052 малозабезпеченим громадянам на загальну суму 83 370 гривень.
  • Будинок на Бандери, 49а прийнято в експлуатацію. Прийнято теж і готель курортного типу на Данилишиних, 45 та споруди на Лисенка, 23, Шевченка, 31а і на Данилишиних, 46а.
  • В будинку «Монтеку» на Скоропадського, 8 буде відкрито аптеку, а в будинку «Універсалу» на Данилишиних, 59 – салон краси, в обидвох випадках – на першому поверсі.

Група здоров’я пенсіонерів

Як повідомила директор територіального центру з обслуговування пенсіонерів Олена Пилат, в Трускавці діє група здоров’я пенсіонерів та інвалідів. Окрім гімнастичних вправ, зарядки та пробіжок, люди похилого віку також відвідують сауну та малий басейн в ДЮСК «Спортовець». Здійснюється це все в рамках медико-соціальної реабілітації, яку проводить терцентр.

3 тисячі фруктових насаджень

Саме стільки фруктових дерев було висаджено в Трускавці протягом однієї лише каденції Лева Грицака, повідомили у відповідному відділі КП «Наше місто».

Шевченка вшановують всюди

В Трускавці буде проведено ряд заходів до вшанування пам’яті Т. Шевченка 9 березня, повідомила заввідділом культури ТМР Світлана Ковальчин. О 14.00 відбудеться віче біля пам’ятника Кобзареві, а о 15.00 – концерт в санаторії «Карпати». В дитячій школі мистецтв вже проведено конкурс малюнків на шевченківську тематику, кращі роботи повезуть на конкурс до Львова. Було проведено і ряд заходів до річниці Лесі Українки (лютий місяць).

Ініціативу щодо вшанування Шевченка проявили і в БФ «Трускавчани»  – до 196-ї річниці від дня його народження 9 березня о 17.00 відбудеться покладання квітів до пам’ятника Шевченку біля Палацу культури, концертна програма, в якій передбачено і виступ Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю „Верховина”. Мета проведення: підкреслити вклад Т. Г. Шевченка в розвиток української і світової культури, популяризація слова Великого Кобзаря, збереження національних культурних традицій, формування патріотичної свідомості громади міста Трускавця.

А відділ культури ТМР планує провести зустріч поколінь за участю сестри Романа Різняка-Макомацького Оксани Різняк – річниця народження нашого видатного земляка теж в березні. 12 числа пройдуть урочистості по його вшануванні, організовані трускавецькою владою.

В Бориславі пам’ять Шевченка вшановуватимуть в міському Палаці культури 9 березня о 17.00 урочистим вечором-концертом, а в Дрогобичі кульмінацією всіх шевченківських святкувань стане урочиста академія під назвою «Учітеся, брати мої, думайте, читайте…» о 18.00 в Народному Домі 9 березня, перед тим біля пам’ятника Шевченку покладуть квіти політичні сили міста та влада.

БФ «Трускавчани»: лекції, толока, допомога малозабезпеченим

БФ «Трускавчани» цього року організує толоку по прибиранні міста напередодні Великодніх свят, повідомив почесний голова фонду, депутат ТМР Євген Юник. «Якщо влада долучиться до нашої ініціативи, ми будемо тільки раді», - зазначив Євген Володимирович на зустрічі в «Златі» в середу, 3 березня. Під час даної зустрічі присутні мали змогу побачити світлини довоєнного Трускавця та послухати цікаву лекцію травника п. Ірини. Планується, що благодійний фонд організує теж лекції щодо цілющих властивостей кожної з мінеральних вод Трускавця.

Вже традиційно ряд малозабезпечених осіб в кінці зустрічі мали змогу отримати пакунки з продуктовими наборами.

Розпочато збір підписів до Європарламенту у справі Бандери

Українська Інформаційна Служба ініціює збір підписів під петицією до Європейського Парламенту, якою закликає європейських чиновників відмінити 20 пункт Резолюції ЄП по Україні, в якому європарламентарі закликають новообраного Президента України переглянути рішення В. Ющенка щодо героїзації Голови ОУН Степана Бандери. «Оцінки, висловлені Європарламентом щодо постаті С.Бандери, ображають почуття мільйонів українців, які за своє прагнення до свободи і самостійності зазнали наруги й репресій», – йдеться в петиції. Петицію буде скеровано Президентові Європарламенту Єжи Бузеку, а також – в Комітет ЄП з розгляду звернень та ініціаторці скандальної поправки щодо Бандери польській парламентаристці Лєні Коларській-Бобінській.

Підписатися під петицією можна тут: www.petition.org.ua/?action=view&id=251148

Влада Трускавця не забуває про жінок

І організовує для них свято. Принаймні для пільгових категорій. В суботу, 6 березня, в санаторії «Карпати» о 14.30 міський голова Лев Грицак привітає представниць чарівної статі з Міжнародним Днем Жінки – 8 Березня. Після цього їх чекає концертно-тематична програма «Повіки будь благословенна, Жінко!» та святковий обід, організований за сприяння благодійного фонду «Відродження Трускавця», повідомляє спеціально для нашого видання Управління праці та соцзахисту міста Трускавця.

Власна інформація

«Сонячна відлига» в Бориславі

Під такою назвою проходить мистецька виставка живопису в історико-краєзнавчому музеї Борислава (вулиця Шевченка, 75) з 1 березня по 11 квітня. У проекті беруть участь Дмитро Гунц, Олександр Ніколаєвський, Ольга Падовська, Олександр Рось, Леся Рось.

З позачергової сесії Бориславської міської ради

25 лютого, в день інавгурації нового Президента України, відбулася позачергова сесія Бориславської міської ради. Депутати затвердили технічну документацію землеустрою з інвентаризації земельних ділянок під об’єктами та свердловинами НГВУ «Бориславнафтогаз» у м. Бориславі та надання їх в оренду, змінили цільове призначення земельної ділянки на вулиці Зеленій у садовому товаристві «Діброва», внесли зміни до рішення БМР від 9 грудня 2005 року «Про передачу у власність та надання в оренду земельних ділянок фізичним особам міста», доповнили перелік об’єктів, що підлягають приватизації у 2010 році, приміщенням магазину загальною площею 48,7 кв. м. по вулиці А. Міцкевича та затвердили розпорядження мера Борислава, видані наприкінці 2009 року.

Борислав випустив ще 87 фахівців

27 лютого в Бориславському медичному коледжі відбувся черговий випуск студентів відділень «Лікувальна справа» (58 випускників) та «Акушерська справа» (29 фахівців). На урочистості виступили директор коледжу Ігнат Пітула та його заступник Галина Шидловська, почесний громадянин Борислава Володимир Копись, заступник мера Марія Граблюк, головний лікар міської СЕС Орест Біль, голова державної кваліфікаційної комісії Роман Ігнатишин. Поблагословив присутніх на чесну самовіддану працю на благо народу декан бориславський УГКЦ о. Роман Василів.

За матеріалами газети «Нафтовик Борислава»

 «Трускавецькурорт» сплачує податків у 3-4 рази менше, ніж інші санаторії міста

У ЗАТ ЛОЗ «Трускавецькурорт» в 2009 році, порівняно з 2008 роком, кількість працюючих скоротилася, зменшився фонд оплати праці і знизилася сума сплачених податків. Про це йдеться у зверненні Трускавецької міської ради до керівництва ЗАТ ЛОЗ «Трускавецькурорт», – передає кореспондент ЗІКу.

Трускавецька міська рада занепокоєна ситуацією, що склалася зі станом сплати податків у «Трускавецькурорт» до бюджету міста. При тому, що негативний вплив наслідків фінансово-економічної кризи відобразився на санаторно-курортній галузі в цілому, більшість оздоровчих закладів не допустили впливу своїх фінансових проблем та негараздів на формуванні бюджету міста.

Середня заробітна плата у «Трускавецькурорт» – 1 242 грн. і є нижчою,  ніж в інших оздоровчих закладах курорту (ТзОВ «Міжнародна клініка відновного лікування» – 2 906 грн., ДП  «Кришталевий палац» – 1546 грн.). На одну працюючу особу у «Трускавецькурорт» припадає сплачених податків за рік 4,21 тис. грн., що є 3-4 рази нижче, ніж в інших санаторно-оздоровчих закладах (ТзОВ сан «Карпати» – 16,64 тис. грн., ЗАТ СГК «Дніпро-Бескид» – 16,24 тис. грн., ДП «Кришталевий палац»  – 13,36 тис. грн., ТзОв «Міжнародна клініка відновного лікування» – 8,22 тис. грн.).

З початком цього року ситуація зі платою податків не покращилася, незважаючи на майже стовідсоткову наповненість санаторіїв.

www.zik.com.ua

Чи прикличемо бузьків до рідного міста?

Трускавець прагне бути з одного боку цивілізованим та "європейським", насамперед як місто-курорт, з іншого - мати власне, українське обличчя, не втрачаючи своєї самобутності. До рис "українськості", які не хочемо втрачати, можна додати нашу ментальність - напівщирість-напівзаздрість, напівдоброту-напівзлобу, а ще - приховану чи не приховану лукавість за нібито добрими намірами…

Майже п'ятнадцять літ тому у Трускавці за рішенням начальства з області закрили пологове відділення. З того часу місцем народження маленьких трускавчан та трускавчанок стали Борислав, Дрогобич та інші міста. Не зручно, звичайно, якщо не брати до уваги, що Трускавець є далеко не єдиним населеним пунктом, з якого породіллям доводиться їхати народжувати за кілометри. Навколо ж - ого-го скільки сіл, де, попри велику відстань до найближчого міста, перешкодою її здолати є бездоріжжя. Але ж, про це не будемо, бо живемо у місті, та ще й такому, що прагне бути "європейським"…

Так ось, уже протягом цих чотирнадцяти з "гаком" років трускавчани шукають можливості знову прикликати бузьків до рідного міста, а заразом і відремонтувати та ввести в дію міське пологове відділення. Потрібні для цього немалі кошти, є й інші перешкоди, які слід здолати, аби втілити цей задум, а тут, кажуть, знайшовся благодійник, який готовий взятися за справу і вкласти в проект власні гроші. Свою версію втілення задуму та існування на цьому шляху, нібито перешкод, добродій виклав у місцевій газеті "Джерела Трускавця". Пан Ігор Палінський, цитую публікацію, - "автор багатьох наукових медичних праць і методик, нагороджений дипломом серед кращих лікарів України, почесним званням "Лицар Вітчизни", нагородою "Золотий хрест" та інше". Не применшуючи заслуг керівника лікувально-оздоровчо-навчального центру "Вікторія", подам у рядках публікації "погляд з боку" - бачення справи журналістом, абсолютно не зацікавленим у недооцінюванні одних чи "відбілюванні" інших осіб. Отже ж…

Взявши до уваги версію про нібито гальмування відкриття пологового відділення пана Ігоря Палінського та вислухавши "іншу сторону" - представників влади й головного лікаря Трускавецької міської лікарні Йосипа Свіжинського, підсумував наступне. Справді, пан Палінський брався за справу, навіть двічі - у 2002-му році та у 2006-му. В обох його поривах робота застрягала, причини були різні. На владу не мав би нарікати, навпаки, пан Грицак Лев Ярославович, міський голова Трускавця, абсолютно, як то кажуть, "палки в колеса не ставив", навпаки, зустрів ініціативу добре та намагався сприяти її втіленню. Але робота, знову ж таки, чомусь не рухалася, тож винних ініціатор шукав збоку. Але чи міг винуватити когось у нефаховому підході до технічного боку справи - виготовленні дозволів та документації, які, серед інших причин стали на заваді задуму? Для прикладу: бажаючи встановити газове підведення, у проекті вказав, що йтиме труба до існуючої котельні. "Але ж котельні нема", - йому кажуть! "Я її збудую", - пан Ігор на це. Ну що тут скажеш. Щоб збудувати котельню, потрібно запускати свіже коло біганини - нові проекти, дозволи, технічна документація. Та нехай би, але ж до намальованої у мріях котельні наперед газу не підведеш…

Словом, чи то сам Ігор Палінський заплутався у своїх помислах зробити добре діло, чи й справді на заваді є якісь об'єктивні чи приховані причини, але "роддому" у Трускавці наразі нема і якщо буде, то, очевидно, не скоро. А справу тим часом комусь хочеться перевести у політичне русло - не за горами ж вибори мера, то ж є ще одна тема для картання влади: і така вона, і сяка, бо гальмує добре діло. Діло й справді добре - нехай би народжували трускавецькі молоді мами у рідному Трускавці, а не їхали до інших міст. Але ж не так просто облаштувати пологове відділення у населеному пункті, де щороку народжується трохи більше ста двадцяти дітей - приблизно десять щомісяця. Неважко підрахувати затрати: двох-чотирьох мам, стільки їх у середньому може знаходитися у пологовому відділенні одночасно, обслуговуватимуть по п'ять гінекологів, неонатологів, анестезіологів, акушерок з відповідним сертифікатом, медсестер палати новонароджених та інших працівників. Якщо ж врахувати й те, що навіть за наявності у місті пологового відділення частина породіль все одно поїде до Львова, бо 40% майбутніх мам мають певні проблеми зі здоров'ям то говорити про якусь рентабельність закладу зайве, а згідно з нормами Міністерства охорони здоров'я його утримання не може бути за державні кошти, хіба що - приватно.

Завершуючи, хотів би висловити побажання ініціатору доброго почину не втрачати запалу й продовжувати справу, а причину своїх невдач шукати не лише збоку, але й в собі. А ще - гнати подалі від себе нашіптувачів та "порадників", які шукають подібні ситуації для "розкручування" власних інтересів, найчастіше - політичних. І нехай у нашому місті збільшується кількість породіль, а справа з пологовим відділенням нехай вирішиться якнайкраще.

Василь Кирилич, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Справа в галасі чи без галасу справа…

У пам’ятниковій  епопеї, яка розгорнулася в Трускавці останнім часам, крізь товщу речень замовних матеріалів ГО «Рада міста» часто пробивається справдешнє, достеменне над завдання - привернути увагу громади голосними чи то пак голослівними заявами про встановлення пам'ятника Степанові Бандері до постаті власника магазину будівельних матеріалів і газети «Джерела Трускавця».,

Жодні абсолютно вмотивовані аргументи не приймаються, хоче пан бізнесмен пам’ятник і крапка. Це зрозуміло: модно і в світлі Указу Президента Ющенка. Слушною в цьому контексті є переконання завідувача відділу освіти Ореста Лобика, що ніхто з цієї комуністично-бізнесової групи, що так ратує за встановлення пам'ятника, не прочитав жодної робота Степана Бандери. Справді, позірний ура-патріотизм якось аж дуже нагадує совєтську практику експлуатувати народних героїв і все це супроводжувати ситуативними гаслами.

А від гасел до конкретних справ - дуже далеко. Ми, власне, про справи.

У парковій частині міста стоїть скульптура командира спецбоївки ОУН-УПА Романа Різняка-Макомацького. На цьому місті щороку 12 березня у день народження легендарного трускавчанина збирається громада, щоб віддати шану героєві. Скульптурна композиція попри вдалий авторський задум, м'яко кажучи, залишала гнітюче враження: почорніла в окремих місцях, вкрита товстим шаром зцементованого пилу. Очевидного була потреба в реконструкції. Сьогодні ж пам'ятник у риштованні, а його відновленням займається автор скульптури Володимир Ропецький:

 - 1995 рік. Ідея спорудження пам'ятника виникла первинно в громади міста. Опікувався справою Богдан Гуцило, який і звернувся до мене з цим проханням. Я тоді був керівником симпозіуму скульптури в каменю, який є окрасою паркової зони Трускавця, захопився ідеєю, організував камінь і до Покрови композиція була готова. Її змонтували на місці, де було обійстя родини Різників, На відкритті було багато людей, зокрема пані Оксана - одухотворена, чудова людина, сестра Романа Різняка. Перипетії, які переживала композиція до цього часу, вплинули на її цілісність. Маю на увазі акт вандалізму, коли пам'ятник облили якоюсь хімічною речовиною. Щоб надати після цього скульптурі більш-менш достойного вигляду, її покрили білою водоемульсійною фарбою. А далі почала працювати сама природа: порох, мох, пліснява. На обличчі постаменту можна побачити розшарування фарби, у деяких місцях руйнується сам камінь. Реставраційне втручання просто нагальне. Завдяки доброму почину сім'ї Лева Грицака, яка пожертвувала на це 10 тисяч гривень, скульптура отримає нове життя. У планах майстра не лише реставрувати саму скульптуру, а й домогтися, щоб композиція стала завершеним твором: «треба мазепинку зробити форемнішою, попрацювати з кокардою, десь камінь підрізати, десь фасочку зробити, вертикаль вдарити, пом'якшити лінію". Буде змонтовано й підсвітку, що додасть пам'ятникові виразності.

На думку міського голови, пам'ятник Різняку-Макомацькому треба взяти під опіку й громадським організаціям, адже він - не лише уособлення духу трускавчан, а й моральний капітал громади.

Галина Татаревич, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Про 8 Березня і «здохлу» мишку в офісі

Цих людей жаліють, але вважають надокучливими, коли вони просять про допомогу;  часто відводять від них очі, проте майже завжди згадують про них у їх день в календарі. А вони, згуртувавшись у спільноту, допомагаючи один одному, живуть не нарікають і кажуть: "Дякувати Богові".

На вулиці Дрогобицькій в приміщенні асоціації інвалідів Трускавця, яким керує Надія Заблоцька і яке інваліди отримали завдяки мерові, у середу відбулася конструктивна розмова. Активісти асоціації мали зустріч з міським головою Левом Грицаком, директором терцентру з обслуговування пенсіонерів Оленою Пилат, начальником соцзахисту Юстиною Когут, депутатом міської ради від партії "Відродження", гендиректором санаторію "Карпати" Володимиром Маринкевичем і директором благодійного фонду "Відродження Трускавця" Володимиром Павлишиним.

На порядку денному одне - проблеми інвалідів і шляхи їх вирішення.

Почали оптимістично: незабаром 8 березня, яке ж свято без концертної програми і святкового столу. "Дівчатка"- так любовно себе називають членкині асоціації - навідріз відмовились йти на свято без хлопців. Лев Грицак і Володимир Маринкевич запропонували відсвяткувати у санаторії "Карпати" і в кафе "Ґражда" в суботу 6 березня о пів на третю. Для "Карпат" допомога потребуючим, на відміну від фондів, що створюються під вибори, справа мало не щоденна – недарма ж 12 років поспіль саме "Карпати" визнані найкращим благочинцем. Такий поважний меценатський вік свідчить не лише про серйозність намірів, а й про винятково людяне ставлення до проблем трускавчан.

А проблем справді багато: водії маршрутних таксі не хочуть брати пенсіонерів, не зупиняються на переходах. Самі ж інваліди запропонували виділити для них два місця в автівці. Ці місця позначити відповідним написом. А голова пообіцяв в умови договорів з перевізниками внести зміни. Вирішилося й питання стосовно зупинки маршрутного таксі № 2 біля церкви Покрова, а не перед готелем "Бескид", бо людям важко підійматися під гору дорогою до приміщення асоціації. Дякували люди за те, що організовано підвіз до кладовища, проте скаржились, що водії не завжди дотримуються розкладу руху. Лев Грицак сказав, що вирішувати усі ці проблеми слід по факту, тому мешканці мають звертатися до міської ради з письмовими заявами - це дасть змогу впливати на водіїв - порушників. Хороші відгуки присутніх були про роботу терцентру. Там є можливість займатися фізкультурою, приймати різні процедури, однак приміщення, на думку пенсіонерів, бажає бути кращим. Голова з проблемою знайомий, і намагався облаштувати терцентр у приміщенні лікарні: там перекрили дах, поставили металопластикові вікна, - однак питання "зависло" не без участі депутатів фракції БЮТ, які запропонували для терцентру корпус дитячої лікарні. Приміщення, звісно, хороше, проте велике за площею, потребує значних капіталовкладень, яких наразі немає у бюджеті. З-поміж інших проблем люди говорили й про встановлення лавок біля терцентру і базару, поламаний ліфт у лікарні. Особливо багато про своє приміщення, яке по-модному називають "офіс", голова пообіцяв допомогти з ремонтом, меблями, сейфом і купити комп'ютер, бо в старому, попередніх поколінь, як кажуть господарі, "мишка здохла".

Вразливі, але цілеспрямовані і беручкі інваліди розповідали й про те, як часто доводиться топтатися в приймальнях багатих підприємців, які, однак, не спішать допомогти: безрезультатно інваліди зверталися до директора ринку Євгена Сухіна, в "Технолюкс" (директор Микола Маркевич), не пустили їх навіть на територію молокозаводу "Карпатські луки" (директор Марія Бондар). Є й такі, що можуть і нахабно сказати, як власник магазину "Плазма" Сергій Мицик: "Не буду вам допомагати, бо це піар для Грицака". Направду, коли розмовляєш сам з собою, принаймні знаєш, з ким маєш до діла.

Багато говорили й про переваги мажоритарної системи; є до кого звернутися і є в кого вимагати. Наразі можна завжди прийти за допомогою до мера, який дав свій мобільний телефон і телефон приймальні 5-14-49, і бути впевненим: твої проблеми будуть почуті.

 Галина Татаревич, газета «Франкова криниця Підгір’я»

Відповідає податкова

Актуальні питання «гарячих ліній», що відбулися 15. 02. 2010 р. за участю начальника відділу оподаткування фізичних осіб ДПІ у м. Бориславі Лучишин Г. М. та 22. 02. 2010 р. за участю 1-го заступника начальника ДПІ у м. Бориславі Паскевича А.С.

1.  Чи можна скористатися правом на податковий кредит, коли здобуваєш другу вищу освіту?

Так, можна, Відповідно до пп. 5.3.3 п. 5.3. ст. 5 Закону України № 889-ІV "Про податок з доходів фізичних осіб", платник податку має право включити до складу податкового кредиту звітного року суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення (не більше 940 грн. за кожний повний або неповний місяць навчання у 2009 ропі). Обмежень щодо податкового кредиту платникам податків, котрі здобувають другу чи третю вищу освіти. Законом не встановлено.

2. Як правильно відобразити в декларації суму процентів за іпотечним кредитом, сплачену в іноземній валюті?

Відповідно до ст. 10 Закону № 889 платник податку — резидент має право включити до складу податкового кредиті' частину суми процентів за іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику як у національній, тав і в іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Таке право виникає у разі, якщо за рахунок такого іпотечного житлового кредиту будується чи придбається житловий будинок {квартира, кімната), визначений таким платником податку як основне місце його проживання.

Частина суми процентів, яка включається до складу податкового кредиту платника податку - позичальника іпотечного житлового кредиту, дорівнює добутку суми процентів, фактично сплачених платником податку протягом звітного податкового року у рахунок його погашення, на коефіцієнт, який розраховується за такою формулою:

К = МП / ФП, де К – коефіцієнт; МП – мінімальна загальна площа житла, яка дорівнює 100 квадратних метрів; ФП - фактична загальна площа житла, яке будується (придбається) платником податку за рахунок іпотечного кредиту.

Якщо цей коефіцієнт є більшим одиниці, то до складу податкового кредиту включається сума фактично сплачених процентів за іпотечним кредитом без застосування такого коефіцієнта.

3. Які документи має представити платник податку до податкової інспекції, щоб одержати податковий кредит за процентами на іпотеку?

Згідно із Законом № 889 до складу податкового кредиту включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником податку документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, товарною накладною, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і визначають суму таких витрат. Зокрема, при реалізації права на податковий кредит та проценти за іпотекою, слід надати податковому органу копії кредитного договору та нотаріально завіреного договору іпотеки. Також, в обов'язковому порядку, необхідно надати квитанції (інші платіжні документи), в яких чітко зазначено суму сплачених процентів за іпотечним кредитом, та прізвище, імя, по батькові самого платника податку як платника цих процентів.

4.  Чи можна скористатися правом на податковий кредит за процентами, якщо договором іпотеки передбачено погашення кредиту шляхом ануїтетних платежів?

Якщо умовами договору передбачено погашення кредиту шляхом ануїтетних платежів, тобто рівними частинами, які включають як основну суму боргу, так і проценти, то відповідно, в платіжних документах не відображено, яку суму сплачено за основними зобов'язаннями, а яку - за процентами.

У зв'язку з цим у податкового органу відсутні підстави для проведення розрахунку частини суми процентів, що підлягає поверненню платнику податку.

Щоб уникнути   випадків,   які     унеможливлюють одержання податкового кредиту, платнику податку необхідно переукласти з кредитною установою договір та внести зміни, якими передбачити окреме погашення основної суми кредиту та процентів за ним.

5.  Чи підлягають декларуванню доходи, отримані від   надання послуг репетиторства?

Якщо доходи отримувались безпосередньо від громадян 1 податок з доходів не був утриманий при виплаті доходу - декларація подається в обов’язковому порядку, і відповідно сплачується податок на загальних підставах - 15 %.

6.  Чи   має право на податковий кредит бабуся, яка сплачує за навчання онуки відповідно до укладеного з ВНЗ договором?

Ні, не має. Відповідно до пп. 5.3.3 п. 5.3. ст. 5 Закону України № 889-ІV "Про податок з доходів фізичних осіб", платник податку має право включити до складу податкового кредиту звітного року суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості середньої професійної або вищої форми навчання такого платника податку, іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення, відповідно до Закону, вважаються її батьки та батьки її чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, ще мають другий ступінь споріднення.

Оскільки бабуся згідно із Законом не відноситься до членів сім'ї першого ступеня споріднення з онукою, то вона не має законних підстав для нарахування податкового кредиту.

7. Чи передбачена законодавством відповідальність громадян за неподання декларації?

Згідно зі ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів громадян.

Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі віл п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підрозділ масово-роз'яснювальної роботі та звернень громадян ДПІ у м. Бориславі,

газета «Нафтовик Борислава»

Про найменування, перейменування вулиць та затвердження уточненого списку вулиць, провулків, площі м. Борислав

Рішення 44 сесії Бориславської міської ради 5 демократичного скликаних, друге пленарне засідання від 29. 12. 2009 року, № 1056


Відповідно до ст. ст. 9, 26, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розглянувши рішення виконавчого комітету Бориславської міської ради від 23. 07. 2009 р. №203 „Про упорядкування назв вулиць м, Борислав", протокол робочої групи щодо впорядкування назв вулиць м. Борислава від 16. 07. 2009 р., клопотання Бориславської міської організації Товариства охорони пам'яток історії та культури від 18. 07. 2009 р. № 34, рішення постійних депутатських комісій з питань: освіти, культури, сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту від 03. 09. 20007 року № 9/1; мандатної, з питань депутатської діяльності, забезпечення законності та правопорядку від 07. 02. 2008 року № 1/1, міська рада вирішила:

1. Найменувати;

-   вул. Бічну в дачному товаристві „Діброва" на вул. Йогана Зега в м. Борислав;

-   вул. Зелену в дачному товаристві „Діброва" на вул. Романа Дашкевича в м. Борислав;

-   вул. Тиху в дачному товаристві „Діброва" на вул. Георгія Бойка в м. Борислав;

-  вул. Лісну   в дачному товаристві „Діброва" на вул. Івана Калиновича в м. Борислав.

2. Перейменувати:

~ вул. Озерну, як продовження вул. Крушельницької на вул. Крушельницької в м. Борислав;

-  вул. Веселу, як продовження вул. Довбуша, на вул. Довбуша в м. Борислав;

- вул. Садову, як продовження вул. Михайла Драґана,

на вул. Михайла Драґана в м. Борислав.

3.  Внести зміни в рішення президії ради Бориславської міської ради народних депутатів Львівської області від 07. 08. 1990 р. за № 9 „Про зміну назв вулиць міста", де замість вул. Тернова читати вул. Тернавка в м. Борислав.

4. Затвердити уточнений список вулиць, провулків та площі у м. Борислав згідно з додатком.

5.  Начальнику відділу у справах сім'ї, дітей та молоді Р. Тарнавському це рішення Бориславської міської ради опублікувати в часописі „Нафтовик Борислава".

6. Відділу архітектури та містобудування міської ради (Т. Баумкетнер) та відділу ведення Державного реєстру виборців міської ради (Я. Дзіндзьо), комунальному підприємству Львівської обласної ради „Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки" (Н. Дачук)  привести необхідну документацію у відповідність до п. 1, 2, 3.

7.  Сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Бориславського МВ ГУМВУ у Львівській області (Н. Кобилецька) провести реєстрацію громадян, які проживають на аих вулицях згідно п. 1, 2, 3.

8.  Державному комунальному підприємству „ЖЕК № 2" (П. Стефанишин) виготовити і встановити на фасадах будинків аншлаги нових назв вулиць „вул, Йогана Зега", „вул. Георгія Бойка", „вул. Романа Дашкевича", „вул. Івана Калиновича", „вул. О. Довбуша", „вул. Михайла Драґана", „вул. С. Крушельницької".

9.  Це рішення набуває чинності з 01. 03. 2010 року.

10.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Г. Корконішка.


Список вулиць, провулків та площі м. Борислава (додаток до рішення міської ради від 29. 12. 2009 р., № 1056)

Назва вулиці, провулку, площі - місцезнаходження (мікрорайон) вулиці, провулку, площі:


1.   пров.   Алмазний   - Тустановичі;

2.  С. Бандери -  Мразниця;

3.   Бічна-Джерельна  - Мразниця;

4.  Братів Лепких - Баня-Котівська;

5.   Академіка Богомольця - Тустановичі;

6.  І. Богуна    - Тустановичі;        

7. Георгія Бойка - Тустановичі;

8.  600-річчя Борислава - Тустановичі   -  Гукова Гора;

9.  Буковиця - Тустановичі;

10.  Весела - Тустановичі;

11.  Весняна - Центр;

12.  Возз'єднання - Баня-Котівська;

13.   Володимира   Великого - Тустановичі;

14.  Висока  - Мразниця;

15.   Вояків ОУН-УПА - Центр;

16.  пров. Вишневий - Тустановичі;

17.  Вузька - Тустановичі;

18.  В. Галіберди - Тустановичі;

19.  Гірна - Тусгаиовичі;

20. пров. Гірський - Баня-Котівська;

21.   Івана   Гнатюка   - Центр;

22. М. Гоголя - Баня-Котівська;

23.   І. Ґонти  - Тустановичі;

24.  Ореста Горницького - Центр, Потік;

25.  Городище - Мразниця, Потік;

26.  М. Грушевського -Центр;

27. пров. Губицький - Губичі;

28. Гуцульська - Тустановичі;

29.  Данила Галицького - Центр;

30.  Романа Дашкевича -Тустановичі;

31.  Джерельна - Мразниця;

32.  О. Довбуша   - Тустановичі;

33.  О. Довженка - Центр;

34. П. Дорошенка - Центр;

35. Дрогобицька - Губичі;

36.  М. Залізняка - Баня-Котівська;

37.   М. Заньковецької - Баня -Котівська;

38.  Йогана Зега - Тустановичі;

39. Зелена - Тустановичі;

40.  пров. Братів Зизаніїв - Тустановичі;

41.  В. Івасюка - Центр;

42.  Л. Каденюка - Баня-Котівська;

43.  Івана Калиновича - Тустановичі;

44.  пров. Карпатський - Баня-Котівська;

45.  Карпатська Брама - Центр;

46. Княгині Ольги - Баня-Котівська;

47. С. Коваліва - Тустановичі;

48. Є. Коновальця - Баня-Котівська;

49. В. Короленка - Тустановичі;

50.   М.   Костомарова  -Центр;

51.  І. Котляревського - Баня-Котівська;

52.  М. Коцюбинського - Тустановичі;

53. пров. О. Коцко - Баня-Котівська;

54.  Крута - Мразниця;

55. Крута-Бічна - Мразниня;

56.  С. Крушельницької - Тустановичі;

57.   П. Куліша - Баня-Котівська;

68. Лемківська - Баня-Котівська;

59.  Лісна — Мразниця;

60.  Ю. Литвина - Баня-Котівська;

61. Лугова - Тустановичі;

62.   Братів  Лисиків  - Губичі;

63.  М. Лнсенка - Баня-Котівська;

64.   І.  Мазепи - Баня-Котівська;

65. А. Міцкевича - Центр;

66.  Михайла Драґана - Тустановичі

67.  Модрицька - Тустановичі;

68.  Мразницька - Мразниця;

69. С. Наливайка - Баня-Котівська;

70. пров. Народної Гвардії - Баня-Котівська;

71.  Нафтова - Тустановичі;

72.  Озерна - Тустановичі;

73.  С. Палія - Тустановичі;

74.  С. Петлюри - Баня-Котівська;

75.  Я. Полуботка - Тустановичі;

78.  Проектована - Баня-Котівська;

79.  Ярослава Мудрого - Баня-Котівська;

80.  Раточинська - Баня-Котівська;

81.  пров. Робітничий - Баня-Котівська;

82.  Петра Сагайдачного - Тустановичі;

83. Садова - Тустановнчі;

84.  Січових Стрільців - Баня-Котівська;

85.  В. Симоненка - Тустановичі;

86. пров. Сонячний - Тустановичі;

87. Степна -  Баня-Котівська;

88.   В.   Стуса   -   Баня-Котівська;

89.  Тернавка - Центр;

90.  О.  Тихого - Баня-Котівська;

91.  пров. Тихий - Тустановичі;

92.  Травнева - Тустановичі;

93. Транспортна — Центр;

94. Трускавецька — Тустановичі;

95.   Тустановицька   - Тустановичі;

96.   Лесі   Українки   - Тустановичі;

97.   Ю.   Федьковича   - Тустановичі;

98.  площа    І. Франка - Центр;

99.   І.  Франка  -  Баня-Котівська;

100.  М. Хвильового   - Мразнипя;

101.  Б. Хмельницького - Тустаноеичі;

102.  Церковна -  Центр-Потік;

103.  Чумацька - Тустановичі;

104.   В.   Чорновола   - Центр:

105.  М. Чхаїдзе - Баня-Котівська:

106.    Т.    Шевченка    -Центр;

107. Р. Шухевича – Баня-Котівська;

108. Шкільна - Центр;

109.  Д. Яворницького - Центр;

110.  Ясна - Тустановичі.


Усього в м.  Бориславі налічується 110 назв  - 98 вулиць, 11 провулків та одна площа.

Секретар Бориславської міської ради Василь Чабан,

газета «Нафтовик Борислава»

Декілька веселих фактів з поведінки хлопців і дівчат. В чому ми різні?:)

  • Чоловіки забувають усе, тоді як жінки нічого не забувають. Саме тому під час трансляції спортивних змагань час від часу показують повтори.
  • Чоловіки — надзвичайно самовпевнені особи. Деякі з них, коли дивляться по телевізору спортивні змагання, думають, що якщо досить сильно сконцентруються, то зможуть допомогти своїй команді.
  • У середньому у чоловіків температура тіла вища, ніж у жінок.
  • Чоловіки люблять телефони з великою кількістю кнопок. Це допомагає їм почувати себе важливими.
  • Чоловік любить зранку читати газету першим. Сама думка про те, що він не найперший, згубно діє на психіку чоловіка.
  • Всі чоловіки ненавидять фразу "Нам треба поговорити про наші стосунки". Ці шість слів можуть нагнати жах навіть на найнезворушнішого представника сильної статі.
  • Жінки ставляться до одягу серйозніше, ніж чоловіки. Ніхто ні коли не бачив чоловіка,який би прийшов на званий вечір і в розпачі промовив: "О Господи! Я розгублений! Напевно, краще піти. Я побачив ще одного чоловіка в чорному смокінгу!"
  • Більшість чоловіків ненавидить займатися покупками. Саме тому відділ чоловічого одягу, як правило, розташований на першому поверсі крамниці в двох метрах від входу.
  • Коли четверо або більше чоловіків збираються разом, вони говорять про спорт. Та сама група жінок говорить про чоловіків. Основні проблеми кожної з учасниць жіночої групи — чи дійсно я закохана та чи задоволена я емоційно і творчо. Чоловіки переймаються іншим — чи переможе моя команда та як там моя машина
  • Чоловіки - самовпевнені, тому що в дитинстві вони ототожнюють себе із супергероями. Жінки, як правило, мають низьку самооцінку, тому що в дитинстві порівнюють себе з Барбі.
  • Жінки моргають приблизно в 2 рази частіше, ніж чоловіки. Позіхаючи, жінка прикриває рот долонею, а не кулаком.
  • Жінки не чухають потилицю. По-перше, - вони не люблять демонструвати свою розгубленість, по-друге, - це псує зачіску.
  • Жінка часто намотує пасмочки волосся, навіть короткого, на палець або лоскоче пензликом з волосся собі їдоку. Чоловіки так чинять рідко.
  • У жінок переважає грудний тип дихання. У чоловіків в процесі дихання активно задіяні м'язи черевного преса. Це пов'язано з додатковим тягарем на грудях.
  • Жінки не люблять, коли у них вільні руки. Тому вони завжди носять із собою сумочку - щоб теребити її за ремінець, притримувати за край і нескінченно в ній копатися.
  • Одягаючись, жінка спершу зодягне сорочку, потім - штани. Чоловіки зазвичай діють навпаки.
  • Жінка ніколи не знімає футболку, схопивши її на спині.
  • Оглядаючись, на оклик, жінка зазвичай повертає тільки голову. Чоловік розвертає і корпус, оскільки у нього менш гнучкіша шия.
  • Вуха жінки закривають пальцями, а чоловіки - долонями.
  • Чоловічий мозок більший жіночого, але в міру старіння в чоловіків він зменшується швидше, ніж у жінок.
  • Жіночий мозок працює при вищій температурі.
  • Жінки використовують свій мозок більшою мірою, коли думають, ніж чоловіки.
  • Чоловічий;мозок"містить"приблизно в.6;5-разів більше сірої речовини, у той час як у жіночому мозку в 10 разів більше білої речовини. Тому чоловіки так добре знають математику, а в жінок краще розвинені мовні навички.
  • Чоловіки набирають в інтелектуальних тестах у/середньому на 4 – 5 пунктів більше від жінок.
  • Дівчата в ранньому віці, як правило, сильніше реагують на різкі дратівливі звуки, ніж хлопці.
  • 20-секундні міцні обійми викликають у жінок викид окситоцину в мозок. Це викликає довіру до людини, яка обійняла її, завдяки цим хімічним реакціям.

Підготувала Віта Кузьмич,

газета «Добра Новина»

Поезія. Обличчя нашої мами

Збентежена

Ніби їй соромно

Школи не закінчила

Бо ж війна почалася

А як з кимось розмовляє

В її очах стоять сльози

Кому тільки може

Про Божу Матір розповідає

Як та їй наснилася

В що була вбрана

А одяг завжди підмічає

Бо сама була кравчинею

З болем дивиться на те

Що діється в світі

Політиків розпізнає одразу по очах

В лагідну мовчанку

Часом вплете слово

Знає що треба відійти

Й долі не перечить

«Гасну, сину, гасну

Як та гасова лампа»

Молиться й молиться

О. Андрій Мадей ОР, із збірки «Проблиски краси поміж ранами»,

«Католицький вісник»

Любі жінки!

Щиро і сердечно вітаю вас із весняним святом – 8 Березня. Нехай кожен ваш день буде сонячним і радісним, нехай довкола Вас панують любов і гармонія, а на Вашу честь розквітають квіти й звучить музика. Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму.

Бажаю Вам щастя й удачі, міцного здоров’я, здійснення всіх мрій та бажань. Хай у Ваших оселях завжди панують мир, злагода і добробут.

Лев Грицак, міський голова

 

Редакція «Трускавецького вісника» від щирого серця вітає чарівне жіноцтво з їхнім святом – Міжнародним жіночим днем 8 Березня!!!

Незалежне видання «ТРУСКАВЕЦЬКИЙ ВІСНИК». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир КЛЮЧАК. Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди. Контакти: Email: anda_panda@ukr.net, тел. 097 38 36 112. Публікація в Інтернеті: на www.turportal.org.ua/visnyk «Інформаційний портал курорту Трускавець», окремі матеріали на www.protruskavets.org.ua – «Сайт Трускавця про Трускавець».

 

 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України