роздуми

 
 

 

    Хто володіє інформацією, той володіє світом!

Трускавецький Вісник

Видається з 14 серпня 2008 року                                                  № 21 (144)  від  22 березня  2010 р.

 

Новини Трускавця та регіону

Причина пожежі – спалювання сміття

Як повідомив на понеділковій нараді начальник міського відділу МНС Микола Лучковський, в суботу сталася пожежа по вулиці Крушельницької. За його словами, мешканці понабудовували багато хаотичних сараїв, біля однієї з господарських будівель один з трускавчани почав спалювати сміття і внаслідок сильного вітру одна з господарських будівель загорілася.

А в понеділок – вівторок за сприяння МНС працівники КП «Наше місто» ліквідують наслідок аварії, викликаної сильним вітром по вулиці Івасюка – в будинку № 1 частина ринви відірвалася і б’є по вікнах.

Туберкульоз – хвороба страшна

Як повідомив головний лікар міської лікарні Йосип Свіжинський, триває декадник боротьби з туберкульозом – боротьба триває в першу чергу шляхом обстеження через рентген. Нагадаємо, що поширеними проявами туберкульозу є затяжний кашель, підвищене потовиділення вночі, помітне схуднення, підвищена температура тіла і загальна слабкість.

Люди не хочуть бути господарями в своїх будинках?

Минулої п’ятниці  у Львові (ЛОДА) відбулася нарада за участю голів ОСББ з цілої області, щоправда, в нараді взяло участь лише близько 20 таких голів. Трускавець на нараді представляло троє чоловік – від ОСББ про Стебницькій, 78 та 80 і Данилишиних, 47, 49, 51. В цілому в міській раді Трускавця зареєстровано 33 ОСББ, але активно діючими на сьогоднішній день є 22, повідомив генеральний директор КП «Наше місто» Юрій Алієв. В І кварталі 2010 року були змінені голови ОСББ «Калина» та «Шахтар», проведені збори по заохоченню створення ОСББ, але вагомих результатів вони не дали.

Тиждень дитячого читання

проходить в бібліотеках міста. Це всеукраїнська акція, покликана прищепити дітям любов до книги на зразок популярної акції у Польщі «Cala Polska czyta dzieciom». Протягом 22 – 25 березня в дитячій бібліотеці Трускавця, що на Стебницькій, 70, а також в шкільних бібліотеках пройдуть заходи до даної акції. Планується провести день голосного читання, гру «Що? Де? Коли?», літературну гру «Країна читачів», літературний аукціон, гру «Всезнайко», мандрівки сторінками енциклопедій. Вперше в Україні подібна акція пройшла в 1943 році під назвою «Книжкові іменини».

Скажи насильству «Ні!»

Відповідно до розпорядження міського голови від 17 березня 2010 р. № 83-р «Про проведення відеолекторіїв «Скажи насильству «Ні!» для учнів 10-х класів ЗОШ Трускавця спеціалісти Трускавецького міського центру соціальних служб для молоді провели заходи на цю тематику в СШ № 1 (18 березня) та СШ № 2 (22 березня). В СШ № 3 подібний відео лекторій та бесіду за участю спеціаліста соцслужб (юриста) проведуть завтра, 23 березня. Основною метою заходу є попередження жорстокого поводження з дітьми як в сім’ї, школі, так і серед однолітків. Поро це нас повідомила директор ТМЦСССДМ Віра Ільницька.

Віра Ярославівна теж повідомила, що зібрано документи та скеровано на відпочинок та оздоровлення двох обдарованих та талановитих дітей Трускавця в ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія» (Одеса) на період 24.03 – 13.04.2010 р.

Мешканці не витерпіли

В трускавецьку міліцію поступила колективна заява мешканців будинку 19 по вулиці Івасюка про те, щоб допомогти навести порядок в одній з квартир. Справа в тому, що там проживає особа (мужчина п. Г.), яка протягом багатьох років збирає те все, що трапляється на смітниках і складає в квартирі і не реагує на зауваження голови правління та мешканців будинку.

Скаржаться в міліцію люди і на хамське поводження – мешканка Івасюка написала на свою сусідку, яка її ображала на національному ґрунті, багато ображає під час сварки і нецензурними словами.

Дрогобицькі чиновники вставатимуть раніше

В найближчу неділю в Україні переводять годинники на літній час, тому вставати потрібно швидше. Особливо важко прийдеться дрогобицьким чиновникам, для яких робочий день в міській Ратуші розпочинається з 25 березня о 8.00, а не з 9.00 як дотепер.

Церковні новини

 • В бориславській парафії св. Анни (УГКЦ) до 22 березня перебував нерукотворний образ Ісуса Христа – копія так званої «хустки Вероніки», якою ця жінка, за переказом, витерла обличчя Спасителя під час Його Хресної дороги. Копію ікони до Борислава привезли з Польщі, у світі є ще дві копії «хустки Вероніки» - в Іспанії та Франції.
 • Найближчої неділі в католицьких та православних храмах відбудеться освячення вербних гілок в честь Вербної Неділі. Саме тиждень перед Великоднем святкують  В’їзд Ісуса Христа до Єрусалиму.
 • Від 25 березня (Благовіщення за григоріанським календарем), яке вважається в Католицькій Церкві Днем Святості Життя, в Україні, в тому числі і в нашому регіоні, стартує акція духовного усиновлення зачатої дитини, повідомив вікарій парафії РКЦ в Трускавці о. Якуб Зелінський ЧНІ. Суть акції полягає в щоденному відмовлянні молитви та десятка вервиці протягом 9 місяців у намірі зачатих дітей, відносно яких можуть бути вчинені дії аборту. Отець Якуб теж поінформував, що у квітні до України прибувають мощі св.. Терези з Авіллі, які будуть виставлені для поклоніння і в Стрию та Самборі, а в Дрогобичі та Трускавці матиме місце лише невеличка їх адорація. Про це він повідомив після зачитання звернення Синоду єпископів РКЦ в Україні за підписом архієпископа львівського, митрополита Мечислава Мокшицького.
 • 7 березня у м. Трускавець молодими братами з церкви «Добра Новина» було проведено свято для дівчат. На святі була представлена цікава програма – конкурси, сценки, солодкий стіл, подарунки і квіти.
 • 8 березня, в свято святого Івана Божого, дрогобицькі благодійники брати-боніфратри (РКЦ) взяли участь у подячній Службі Божій в честь їхнього покровителя. Настоятелем братів-боніфратрів у Дрогобичі є о. Бруно Нойман.
 • 12 та 13 березня в залі Дрогобицької філармонії відбулася обласна конференція церкви «Добра Новина» з участю єпископа Віталія Вознюка. До церков «Добра Новина» з Трускавця, Дрогобича та Стебника також   приєдналися пастори та члени церков  Львівщини: церква «Божий покров» зі Львова (пастор Зеновій Василик),  церква «Ковчег» зі Львова (пастор Іван Приставський), церква «Життя» з м. Новий Розділ (пастор Олег Утюський),  церква «Гефсиманія» з  м. Львів (пастор Валерій Марченко).
 • З п’ятниці по неділю в приміщенні Управління СДЄ УГКЦ (Трускавець, вулиця Бандери, поблизу церкви св. Миколая) відбудуться ре колекції для єпархіальної молоді.

Власна інформація

Вісті з Дрогобича

 • 10 березня в концертному залі «Верховини» відбулися Установчі збори партії «За Україну» в Дрогобичі, в яких взяло участь 34 учасники. Головою парторганізації обрано Миколу Лоїка.
 • Вихідця з Дрогобича Михайла Кулиняка призначено міністром культури України.
 • Уродженка с. Залокоть Дрогобицького району Галина Пагутяк стала цьогоріч лауреатом Шевченківської премії за книгу «Слуга з Добромиля».
 • Внаслідок пожежі в с. Майдан позаминулого тижня від численних опіків померла 85-річна жителька цього села.
 • Заяву на звільнення написав директор комбінату комунальних підприємств Іван Лепкий, причина – стан здоров’я. Ймовірно, що його наступником на цій посаді буде брат мера Дрогобича Михайло Гук.
 • В Дрогобичі на вулиці Трускавецькій навпроти церкви Пресвятої Трійці почала діяти з початку березня громадська приймальня Партії Захисників Вітчизни (Кармазіна), очолив приймальню п. Іван Лепкий.
 • Внаслідок різкого танення снігу вилізли наверх проблеми зі стічною каналізацією в районі залізничного вокзалу, в центрі міста та в районі вулиці Бориславської.

За матеріалами газети «Вільне слово»

Трускавецькому КП «Наше місто» з 1 квітня скасували пільги зі сплати земельного податку

Депутати Трускавецької міської ради прийняли рішення звільнити від земельного податку КП «Наше місто» лише на 1 перший квартал. Отже, вже з 1 квітня сплата земельного податку буде здійснюватися в повному обсязі. Про це повідомив кореспондент ЗІКу з посиланням на директора КП «Наше Місто» Юрія Алієва.

«Такого ніде в Україні немає. КП «Наше місто» сплачує до місцевого бюджету 30% земельного податку, а це 2929 грн. Якщо депутати не приймуть рішення про звільнення від земельного податку на 70% то вже з 1 квітня, податкова адміністрація виставить рахунок на повну сплату земельного податку. До бюджету комунального підприємства не закладені такі видатки, немає джерел фінансування. Для того, щоб знайти нові джерела фінансування КП буде змушене збільшувати тарифи за комунальні послуги. Депутати не захотіли звільняти КП від земельного податку на цілий рік через те, що в Трускавці налічуються 42 комерційні структури, які вбудовані в цілісні майнові комплекси. Вони автоматично звільняються від земельного податку. Через такі дії деяких депутатів бюджет міста отримує мінімум доходів, а збитки в КП «Наше місто» – максимальні», – зазначає Юрій Алієв. Нагадаємо, у грудні 2009 року депутати Трускавецької міської ради звільнили від земельного податку КП «Наше місто» лише на 3 місяці.

Директора КП «Туристичний комплекс «Дрогобич» звільнять за борги

22 березня на оперативній нараді з керівниками відділів та управлінь мер Дрогобича Микола Гук повідомив, що підпише розпорядження про звільнення Дем’яна Мусійчука з посади директора КП «Туристичний комплекс «Дрогобич», – передає кореспондент ЗІКу. «Людина іде на посаду, коли не справляється – ми з нею прощаємося. Потягнемо ще 5 місяців – віддамо підприємство за борги», – прокоментував Микола Гук. Він також повідомив, що заборгованість КП «Туристичний комплекс «Дрогобич»» зросла втричі.

Нагадаємо, КП «Туристичний комплекс «Дрогобич»» було створене минулого року шляхом реорганізації КП «Готель «Тустань». Директором підприємства було призначено Дем’яна Мусійчука, який є депутатом міської ради.

У Дрогобичі питання якості електропостачання заслухають на сесії

22 березня, міський голова Микола Гук доручив винести питання щодо електропостачання у Дрогобичі для обговорення на чергове засідання сесії міської ради. Як зауважив Микола Гук, до нього звертаються люди, які скаржаться на якість електропостачання, – передає кореспондент ЗІКу.

Нагадаємо, 10 березня без світла залишився Народний дім ім. І. Франка. Міський голова Микола Гук провів нараду, на якій йшлося про з’ясування причин відключення електроенергії від Народному дому.

Начальник Дрогобицького управління Державного казначейства Оксана Савран повідомила, що у відділенні казначейства 9 березня були зареєстровані платіжні доручення Народного дому. Загальна сума боргу становила 6,942 тис. грн. Однак проплата буде проведена після вказівки ГУДК України у Львівській області.

Як повідомив 12 березня начальник відділу культури та мистецтв виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Олег Яводчак, робота відділу культури, який розміщений у народному домі, паралізована. Оплата була проведена 11 березня, однак електроенергію відновили лише за кілька днів.

www.zik.com.ua

У Трускавці  17-18 квітня пройде фестиваль екстремальних видів спорту «Трускавецький Драйв-2010»

У Трускавці з 17-18 квітня пройде всеукраїнський фестиваль екстремальних видів спорту «Трускавецький Драйв-2010». Фестиваль присвячений всесвітньому Дню авіації і космонавтики, Дню працівників ракетно-космічної галузі України, десятій річниці десантування українських парашутистів. Він проходить під патронатом міського голови Трускавця Лева Грицака.

Зокрема, згідно програми фестивалю в перший день,17 квітня, розпочнеться біля сцени на центральній площі міста. Розпочнеться фестиваль з урочистого відкриття, представлення учасників,  десантування парашутистів.  Після урочистого відкриття передбачено масовий велопробіг всіх бажаючих  навколо  м. Трускавця. В програмі фестивалю:

 • показові виступи авіамоделістів (прототип літака Е-2000 та вертольоти) АСК «Віраж» м. Дрогобича,
 • змагання з кращого  водіння квадроциклів, 
 • виставки  спорядження та обладнання для екстремальних видів  спорту та велотуризму,
 • показ моделей ПДЮТ  м. Дрогобича «Вбрання з кульочків»,
 • спортивні змагання з техніки велосипедного водіння,
 • показові виступи  екстремалів – різноманітні трюки на  велосипедах  з  БМХ,  «Стріту» і «Тріалу»,
 • конкурс «Найоригінальніший велосипед» та інші жартівливі конкурси для  учасників та  гостей  фестивалю,
 • показ мотоциклів  Дрогобицького мотоклубу  «Галицькі Байкери»,
 • показові виступи  екстремалів  – різноманітні трюки на велосипедах  з  БМХ,  «Стріту» і «Тріалу»,
 • конкурс «Велокрасуня Фестивалю  «Драйв– 2010»,
 • концерт рок-груп,
 • продовження показових виступів  велосипедистів-екстремалів,
 • демонстрація фільмів  про  екстремальні види спорту.

Завершить перший день фестивалю молодіжна дискотека з провідними ведучими ді-джеями та феєрверки.

Другий день фестивалю, 18 квітня, відбуватиметься  в лісовій зоні, навпроти санаторію «Карпати». Фестиваль розпочнеться з показових виступів мотопарапланеристів. Потім відбудуться спортивні змагання «Крос-Кантрі» (велоперегони по  пересіченій місцевості   10 -  15 км.)  та  «Дьорт-Джампінгу» (стрибки на трамплінах), показові льотні виступи з вищого пілотажу ( літак Як-55), десантування парашутистів ( літак Ан-2), виставка мотоциклів байкерів Львівщини, показові виступи авіамоделістів (групове шоу учбово-тренувальних літаків), запуск «повітряних зміїв», спортивні змагання з «Давн-Хілу» (швидкісний спуск на велосипеді 1,5-2 км з Орівської гори (Сколівський район), парний льотний пілотаж на літаках Як-52, Як-55, запуск аеропланів ( з сан. «Карпати») вихованцями Будинку учнівської творчості м. Трускавця., парад літаків Львівського авіаційного спортивного аероклубу, показові виступи з пожежно-прикладного спорту  (біля сан. «Карпати») рятівниками Трускавецького  міського відділу Головного Управління МНС  України. Також будуть ознайомчі польоти для переможців конкурсів та  спортивних змагань  фестивалю  ( літаком АН-2   Дрогобицького РАТСК «СОКІЛ» )  навколо міст Трускавця, Стебника, Дрогобича та Борислава. Завершиться фестиваль нагородженням переможців спортивних змагань та концертом  музикальних гуртів (на сцені  на центральній площі міста).

      Голова оргкомітету Лев Грицак – міський голова м. Трускавець,  Почесний  президент Трускавецької спортивної молодіжної громадської організації «ЗМАГ».

      Контактна особа Ігор Гургула – президент Трускавецької спортивної молодіжної громадської організації «ЗМАГ» - відповідальний за проведення Фестивалю (068-502-34-51,  6-66-15,  5-26-86).

Організатори фестивалю

Інформація Трускавецького ДЮСК «Спортовець» про проведення спортивно-масових заходів

З 20 по 21 березня  у м. Трускавці  в спортивно-оздоровчому комплексі дитячо-юнацького спортивного клубу «Спортовець»  відбувся відкритий чемпіонат Львівської області з рукопашного бою в якому приймали участь бійці віком від 10 до 20 років з Луцька, Чернівців, Львова, Стрия, Самбора, Старого Самбора, Стебника, Дрогобича та Трускавця.

Змагання проводились Львівською обласною федерацією рукопашного під патронатом міського голови Лева Грицака, за сприянням міської спортивної молодіжної організації «ЗМАГ» та дитячо-юнацького спортивного клубу «СПОРТОВЕЦЬ». Силами  ДЮСК «Спортовець» (директор – Любомир Мацькович)  було підготовлено місце проведення змагань – надано приміщення, офісну оргтехніку, професійний борцівський килим та апаратуру для озвучення заходу. За рахунок коштів МСМГО «ЗМАГ» (президент – Ігор Гургула) придбано нагороди для 90 призерів Чемпіонату. На урочистому відкритті,  з вітальним словом  до всіх учасників Чемпіонату області з рукопашного бою, звертався заступник міського голови – Ярослав Чистогорський. Всього із 47 учасників, які представляли Трускавець від громадської організації «Школа рукопашного бою Віталія Плеханова» - 30 бійців стали призерами у своїх вікових групах та вагових категоріях. У їхньому активі 11 золотих, 11 срібних та 8 бронзових медалей.

Юні спортсмени ДЮСК «Спортовець»  також стали переможцями цього престижного турніру: серед бійців 12-13 років у ваговій категорії  35 кг – Чайковський Назар – ІІІ місце, серед 14 – 15 річних у ваговій категорії  55 кг – Комарницький Назар – ІІ місце та  у ваговій категорії  75 кг – Мазур Олег – І місце (всі вихованці тренера Назара Мініва). Це хороший показник для юних спортсменів, які займаються в секції боксу у ДЮСК «Спортовець» лише з початку цього навчального року. Отже вітаємо Трускавецьких призерів та переможців відкритого Чемпіонату Львівщини, які вибороли більше третини всіх нагород  у своїх ровесників.

20 березня команда ДЮСК «Спортовець» приймала участь у Чемпіонаті області з плавання «Приз Весни» серед учнів 2000 – 2003 року народження  дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львівщини. В змаганнях приймали участь команди           4 спортивних шкіл м. Львова, 2 команди м. Червонограда, плавці із Сокаля та Трускавця. Переможцями змагань стали Трускавчанки  Уєчко Ліля  та Мазурак Анастасія –  по два І місця. Також призерами обласних змагань стали юні плавці ДЮСК «Спортовець» - Уєчко Вікторія, Габриш Владислав та Наконечна Евеліна (всі вихованці тренера Богдана Смеречинського).

На минулих вихідних до ДЮСК «Спортовець» завітали гості з Москви – представники спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву Росії з баскетболу.   Ознайомившись  з  спортивно-оздоровчим комплексом ДЮСК – плавальним басейном, спортивними залами, московські гості були приємно вражені чудовою спортивною базою, яка відповідає сучасним вимогам та новітнім технологіям, якій позаздрили б освітянські спортивні школи столиці.

З адміністрацією «Спортовець»  та  відділом освіти Трускавецької міської ради досягнуто домовленостей про співпрацю – у літній період 2010 року на базі закладу  планується проведення спортивно-оздоровчого збору  із збірною  юніорською командою баскетболістів Росії.

З 22 по 24 березня команда борців ДЮСК «Спортовець» прийматиме участь у відкритій першості Львівського державного училища фізичної культури  вільної боротьби серед  учнів 1995-1997 р.н.

У суботу 27 березня – у плавальному басейні ДЮСК проводитимуться спортивно-розважальні ігри на воді «Разом до Олімпу» серед учнів 1- 4 класів та їх батьків. На голубих доріжках , у різноманітних естафетах та іграх ,змагатимуться збірні команди від кожної загальноосвітньої школи міста. Запрошуємо всіх на наше свято – вхід вільний !... Урочисте відкриття  змагань о 12.00 год. ( плавальний басейн ДЮСК «Спортовець», вул. Данилишиних, 11).

  Директор  ДЮСК «Спортовець»   Л.Є. Мацькович

Спортивні вісті з Борислава

 • В середині березня на базі ЗОШ № 4 відбулася першість міста Борислава з волейболу серед юнацьких команд навчальних закладів. Участь у змаганнях узяло сім команд, які поділилась у двох підгрупах за стиковою грою за абсолютного переможця міста з баскетболу. Здобувши всі перемоги у своїй підгрупі, команда ЗОШ № 4 вийшла у фінал. Другими у підгрупі стали спортсмени ЗОШ № 1. У групі (В) показали красиву гру баскетболісти санаторної школи-інтернату, які впевнено перемогли своїх суперників і вийшли у фінал. Тож за титул абсолютного переможця змагалися команди ЗОШ № 4 і санаторної школи. V впертій красивій грі до останньої секунди за перемогу боролися очко в очко, і з рахунком 24:23 перемогли баскетболісти ЗОШ № 4. Команди-переможці змагань  і кращий гравець, а ним став Святослав Яворський, нагороджені грамотами відділу міської ради з питань фізичної культури і спорту та призами мецената змагань - Остапа Гирича (магазин «У ЛеВа»).
 • Наприкінці лютого у відкритому кубку Львова із тайського боксу друге місце у суперважкій вазі посів вихованець спортивно-оздоровчого клубу «Самурай» Юрій Проць із Борислава. Перемога бориславця у боях без правил є свідченням того, що давній вид спорту, яким у свій час займались Гіппократ, Піфагор та Олександр Македонський, набуває в нас усе більшої популярності. Чимала заслуга у цьому не так давно відкритого у місті спортивно-оздоровчого клубу «Самурай», який від дня відкриття став справжнім центром розвитку популярних у середовищі молоді сучасних видів спорту - бодібілдингу, пауерліфтінгу, тайського боксу, степ-аеробіки, спортивного бального танцю та танцю живота. Перемога у відкритому кубку Львова - не єдине досягнення спортсменів «Самураю». Вдалим дебютом бориславців можна назвати виступ Сергія Бурмича на обласних змаганнях із бодібілдингу, що відбувалися у жовтні минулого року у Львові. Серед спортсменів Львівщини бориславець виборов ІІІ-є місце. Успіх Сергія Бурмича на Відкритому кубку західних областей України із пауерліфтингу закріпив Степан Максим’як, який посів перше місце. Слід зазначити, що переможець міського турніру «Королі жиму» зумів перемогти усіх конкурентів із Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей і стати абсолютним переможцем у своїй ваговій категорії. Одночасно із титулом переможця Відкритого кубка Степан Максим’як виконав норматив майстра спорту України. Йому на цей раз вдалося підкорити штангу вагою 212,5 кілограмів.
 • Нещодавно в Києві у СК «Спартак» на професійному рингу відбувся рейтинговий бій, на якому успішно дебютував Олег Некрасов, не залишивши жодних шансів супернику-киянину Сергію Мантулову. Тренером Олега є Тарас Барна з Борислава.
 • 4 дні проходили в Бориславі стрілецькі змагання, присвячені Дню захисника Вітчизни серед працівників НГВУ «Бориславнафтогаз» та БЦБВО.
 • На чемпіонаті Львівської області зі спортивної акробатики серед спортсменів 1998 р.н. і молодших перше місце в командному заліку здобула команда з Борислава.

За матеріалами газети «Нафтовик Борислава»

Кризи не буде

В залежності від пунктуаційного знаку в кінці речення, зміст речення змінюється. Ми отримаємо запитальне (Кризи не буде?), окличне (Кризи не буде!) або заперечне (Кризи не буде) речення.

Пунктуаційні знаки кожна людина розставляє самостійно. Тому для одних людей слово «криза» звучить жахливо, а для інших як звичайне слово. Але незалежно, з якою інтонацією, це слово ми чуємо кожного дня, і все з більшою швидкістю воно передається із уст в уста. Всі засоби масової інформації, ніби змовилися і несуть негативні новини. Прокинувся пересічний громадянин України, не встиг Богу подякувати в молитві, як із  чорного ящика понеслися паралізуючі новини. Газова криза, політична криза, економічна криза. Долар росте, гривня обезцінюється. Криза, криза, криза… А що далі?

Замість того, щоб Слово Боже почитати, чоловік зривається з ліжка і біжить продукти закупляти.  По дорозі іще десятьом, які не встигли інформатора з екрану послухати, негативну інформацію посіє. А слово має дію, говорить Біблія.  "Смерть та життя - у владі язика, хто ж кохає його, його плід поїдає" (Пр. 18:21), - так сказав мудрий Соломон. Тому те, що сіємо, те й пожинаємо. Що пожинаємо, тим і харчуємося. Але як може бути, що кризи не буде? - з зацікавленням запитає кожен читач. Адже це стосується не тільки України! І Америка страждає, і Європа потерпає, і Росія відчуває… Так, але це наслідки посіву безбожності. Хтось каже, що декілька можновладних мужів все це розіграли. І вже можуть їх імена розголосити. Але не забуваймо, що є Один, Який має всю владу на небі та на землі, ім’я Йому - Ісус Христос. Тому важливо знати, що говорить Він. Адже останнє слово за Ним. А Він сонечко дає і для злих, і для добрих. Дощиком поливає і грішних, і праведних. Здоров’я від Нього,  життя Він забезпечує, та й не тільки речами, нам не доступними. Але для всяких повсякденних справ благословіння приходить з неба. А якщо воно не приходить? Тоді  і наступає криза. Але спершу приходить духовна криза, яка породжує і всі наступні. Ісус Христос сказав: "Шукайте найперше Царства Божого та правди його, а решта - вам додасться" (Мт.6:33).  В більшості людей навпаки. Все крім Божого Царства. Як гроші є, то вирішиться і питання Царства,  - так, на превеликий жаль, багато людей думають. Тому і втрачають мільйони і мільярди. В своїх приповістках Соломон написав: " Не мордуйся, щоб мати багатство, - відступися від думки своєї про це, - свої очі ти звернеш на нього, - й нема вже його: бо конче змайструє воно крила, і полетить, мов орел той, до неба…" (Пр. 23:4). Зрозуміло, коли людина прожила життя, займалася чесним бізнесом чи отримала спадщину така людина, яка пройшла довгий шлях важкої праці, розуміє ближнього свого. А багатство, яке набулося нечесним шляхом, шляхом беззаконня, воно приводить до краху, депресій, самогубств та самознищення. 

Пророк Єремія в 17:11 говорить так: "Куропатва висиджує яйця, яких не принесла, - це той, хто багатство набув, та неправдою: він покине його в половині днів своїх, і стане безумним при  своєму кінці…" Здається, ми трохи відійшли від теми кризи, а подалися в багатство? Ні. Адже основна проблема кризи, про яку говорять люди, це втрата багатства. Ось тому і збільшилось пацієнтів у психологів, віщунів, ворожок і, дякуючи Богу, і в священнослужителів. Але правильну консультацію та пораду можуть дати лише останні.  Бо саме вони, звертають увагу людей на спорожнілу душу та духовну кризу. В більшості люди Бога згадують коли проблема, хвороба, чи нещастя, і то з якою ціллю? А в повсякденному житті богом багатьох людей є їх шлунок, мамона та слава. Ось тому приходить криза в життя людей, які не живуть згідно з Божим Законом.  Так, криза торкається всього суспільства, людей з різним статусом. Але той, хто не мав мільйона, що він втратив? А той, хто втратив спілкування з Живим Богом, що допоможе йому мільйон? Лише Господь Всемогутній сильний допомогти кожній людині, яка звертається до Нього, та живе в постійному спілкуванні з Ним. В цьому ж розділі, з 5 по 8  вірші пророк Єремія говорить: "Проклятий той муж, що надію кладе на людину, і робить раменом своїм слабу плоть, а від Господа серце його відступає! І він буде, як голий той кущ у степу, і не побачить, щоб добре прийшло, і він пробуватиме в краї сухому в пустині, у краї солоному та незамешканому… Благословенний той муж, що покладається на Господа, що Господь - то надія його! І він буде, як дерево те, над водою посаджене, що над потоком пускає коріння своє, і не боїться, як прийде спекота, - і його листя зелене, і в році посухи не буде журитись, і не перестане приносити плоду!" Тому, повертаючись до заголовку, знову наголошую: "Кризи не буде!" Як не буде? Не буде для того, хто надіється на Господа всім своїм серцем. Адже Ісус Христос сказав: "Отож не журіться, кажучи: Що ми будемо їсти, чи: Що будемо пити, або: У що зодягнемось? Бо ж усього того погани шукають; але знає Отець ваш Небесний, що всього того вам потрібно" (Мт. 6:31-32).

Отож прийшло термінове повідомлення від Всемогутнього Бога: "Кризи не буде". Хто знає Його, той чує голос Його, та розуміє Його. А псалмопівець Давид говорить: "Я був молодий і постарівся, та не бачив я праведного, щоб опущений був, ні нащадків його, щоб хліба просили" (Пс.36:25).  Якщо ти довірив своє життя Богу, Він піклується про тебе. Він не змінився, Він не людина, яка каже слово, а не відповідає за нього. Він є твій Всемогутній Бог. Не бійся, не жахайся того, що приходить на рід безбожний. Для тебе чудова, радісна новина: "Криза не для тебе!"

Для тих, хто боїться кризи, чи вже переживає її на власній шкірі, є також порада. Наверніться до Господа всім своїм серцем, а Він сильний врятувати від усяких криз та катастроф.

А психологи радять: "Не повторюйте це негативне слово, яке приносить більше шкоди, ніж сама криза".

Володимир Кузьмич,

пастор церкви «Добра Новина» м. Стебник

Про забезпечення трудових прав працівників, легалізацію зарплати

Економічна криза негативно вплинула на платоспроможність страхувальників в нашому регіоні. Станом на 01. 02. 2010 року мають велику заборгованість перед Пенсійним Фондом України такі підприємства: КП „Бориславводоканал" (Я. Лопушанський) - заборгованість 1066351 грн., ЗАТ „Діброва" (А. Кульчицький - Дашинич) - 444493.08 грн., ВАТ НДІ „Синтез" (В. Вінніков) - заборгованість - 314462 грн., ВАТ «Бориславреммонтаж» {А. Кирилюк) - 205676 грн., ДП БУ № 43 ВАТ "Прикарпатбуд" (О. Сенів) - 146698 грн., КП „Благоустрій" (А. Ковальчук) - 115919 грн., Бориславське ШБУ № 7 (В. Клим’юк) - 86853 грн., ТзОВ „Бориславський м'ясокомбінат" (Р. Михалюк) -53228 грн., ЗАТ «Прикарпатхліб» (С. Сироватка) -49886 грн., МПП "Перспектива" (О. Романська) - 28628 грн., КП СОК „Нафтовик" (Я. Сушко) - 25524 грн., ТзОВ „Борислававтотранс" (Б. Семйоник) - 17835 грн., ВАТ „Спецодяг" (А. Кузьмук) - 17396 грн., ТзОВ "Тейлор" (В. Жильцов) — 16568 грн., Комбінат комунальних підприємств (Л. Чапля) - 15931 грн.. ТзОВ „Кароліна-Вест" {Б. Мельник) - 15894 грн., МПП „Рома" (Б. Столяр) - 14825 грн., КП "Господарник" (П. Шийка) - 14562 грн., ПП "Декопір" (Т, Ва.това) - 12914 грн., МЛІ НТЦ "Рух-Бізнес" (Я. Петришин) - 10921 грн., ДП "Тейлор-Борислав" (Я. Роботецький) - 9701 грн., МПП фірма "Інстол" {Е. Столяр) - 9691 грн., КП "Струмок"(О. Перелом) - 9678 грн., МПП "КЕТ" (М. Денькович) - 9167 грн., ТзОВ „Галлак-Тара" {Б. Коваль) - 7977 грн., ДП "Галлак-Житло" (І. Флюнт) - 6775 грн., ТзОВ «Трускавецьлісторг» (Я. Романський) -   5114 грн.

У загальному заборгованість до Пенсійного фонду складає 2776,3 тис. грн. Допустили її 39 підприємств Борислава. Особливий акцент хочу зробити на тому, що наші комунальні підприємства в загальній заборгованості займають особливе місце — 45%, що в сумі становить 1249,3 тис. грн. Чому місцева влада не платить їм за виконані роботи, чому на цих підприємствах по 3-7 місяців не виплачують заробітну плату?

Перше і найважливіше завдання працівників управління Пенсійного фонду в м. Бориславі, отримати від підприємств-боржників заборговані суми й наповнити бюджет Пенсійного фонду. Адже на обліку перебуває 11035 пенсіонерів, яким за місяць виплачується близько 10,5 млн. грн.   пенсійних виплат.

Друге наше завдання - пояснити керівникам, що працівники підприємств-боржників втрачають зароблений страховий стаж через несплату страхових внесків до Пенсійного фонду. При призначенні або перерахунку пенсій, розмір пенсійної виплати цих людей буде меншим через недорахований страховий стаж. Тому звертаємось до керівників підприємств, які мають велику заборгованість перед Пенсійним Фондом України, використати всі можливості для погашення заборгованості та не допускати її в майбутньому. Не уникайте сплати внесків до Пенсійного фонду, тому що Ви станете претендентами на відкриття кримінальних справ.

Одна з найголовніших проблем пенсійного забезпечення сьогодні - тіньова заробітна плата. Територіальна інспекція праці у Львівській області й представники органів прокуратури здійснюють перевірки щодо дотримання законодавства про працю, зокрема в частині неоформлених трудових відносин та виплати заробітної плати в конвертах.

Йдеться про тіньові заробітки, з яких не здійснюють відрахування до Пенсійного фонду. Багато людей свідомо погоджується на отримання зарплати в "конвертах", не задумуючись, що, перш за все, вони обкрадають самі себе.

Якщо працівник офіційно одержував упродовж року половину мінімальної заробітної плати, з якої сплачувались страхові внески, то йому за рік роботи при призначенні пенсії зараховується тільки півроку. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.

Згідно зі статтею 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до страхового стажу, що враховується при призначенні пенсії, зараховуються лише ті періоди, за які сплачено внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, то до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період.

Звертаємося до шановних підприємців, які перебувають на опрощеній системі оподаткування, тобто сплачують єдиний га фіксований податки. Обов'язково робіть доплату до мінімального внеску - і Вам кожний місяць роботи зарахується, як місяць страхового стажу для подальшого призначення пенсії. Подбайте про себе і свого старість завчасно, поки ви ще молоді й здорові.      

  Г. Матюшка, заступник начальника управління Пенсійного фонду в м. Бориславі,

 газета «Нафтовик Борислава»

Політичний гумор.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Незалежне видання «ТРУСКАВЕЦЬКИЙ ВІСНИК». Всі права застережені. Розповсюджується безкоштовно. Засновник, головний редактор та відповідальний за випуск – Володимир КЛЮЧАК. Редакція публікує виключно ті матеріали, які збігаються з точкою зору редакційної команди. Контакти: Email: anda_panda@ukr.net, тел. 097 38 36 112. Публікація в Інтернеті: на www.turportal.org.ua/visnyk «Інформаційний портал курорту Трускавець», окремі матеріали на www.protruskavets.org.ua – «Сайт Трускавця про Трускавець».

 

 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України