роздуми

 
 

Не вперше Україна обирає Президента, але вперше цей вибір є  настільки знаковим і визначальним. Не вперше наш народ стоїть перед загрозою втрати державності, національного приниження та політичної ганьби, але тим болісніше відчувати, що це може статися в ХХІ столітті. Може, бо така загроза є реальною, бо засліплення окремих політиків, яке вони бажали б нав’язати українському виборцю, не просто неприпустиме, але і злочинне.

7 лютого Україна в ІІ турі обере Президента. Нового Президента. Якого? Того, що намагатиметься повернути колесо історії назад та вести до безправ’я (та ні, не безправ’я, а «законів зони») та зневаги до загальнолюдських цінностей чи Президента, який зможе об’єднати державотворчих людей, щирих патріотів, небайдужих громадян України?

Перефразовуючи Гамлета, так і хочеться сказати: «Тимошенко чи Янукович – ось в чім питання!». Тимошенко – тоді Україні бути, Янукович – тоді не бути. Бути чи ні нашій державності, єдиній державній українській мові, подальшому просуванню на шляху до Європи та європейських, а не азіатських стандартів, відчутті захищеності, справедливості, толерантності та спокою? Бути чи ні в Україні демократії, плюралізму, свободам, які ми чомусь починаємо цінувати тільки тоді, коли втрачаємо?

В час різноманіття політтехнологій важко знайти істину, відрізнити її від брехні. Важко не піддатися спокусам повірити нашіптуванням, чужим думкам, зомбуванню. І легко попастися на наживку. А наживок є багато. Ось декілька з них:

  • Всі вони однакові (чи Обидвоє вони однакові, що Янукович, що Тимошенко)…
  • Мій голос і так нічого не вирішує, так що чого мені йти на вибори…
  • Все одно будуть фальсифікації, краще бути чистим і не брати участі в цьому бруді…
  • Треба піти і проголосувати проти всіх…
  • Тимошенко і Янукович давно змовились, поділили  між собою владу і теперішнє шоу виборів – це пародія на демократію…

Таких і подібних їм обманливих висловів доводиться чути багато і всюди (в магазині, на вулиці, в транспорті, на роботі), інколи складається враження, що хтось спеціально розпускає такі песимістичні думки, щоб нейтралізувати виборця, щоб не дозволити йому самому вирішувати, робити вибір. Намагання прищепити зневіру, посіяти байдужість до власної долі і долі Батьківщини, політичну апатію – це не що інше як вкрасти в нас наше право. Право демократії, право свободи вибору, право називатися людиною, а не бидлом чи біомасою.

В зверненні єпископів УГКЦ блаженнійший кардинал Любомир Гузар закликає вірних, а втім і всіх людей доброї волі, взяти участь у виборах. Взяти і не голосувати проти всіх. Бо не підтримка жодного кандидата – все одно що припинення боротьби за існування, опускання рук та довіра до бистрої течії і це в той час, коли до берега рукою подати.

Подумайте логічно, між ким приходиться нам вибирати – ось Вона і Він. Демократія і «бєспрєдєл». Ласкава турбота матері і цинічна жорстокість колишнього «зека». З однієї сторони – вболівання за долю держави (Тимошенко), з іншого – оточення Януковича (Азаров – Табачнік – Льовочкін – Ахметов - …). Визнання та підтримка провідних європейських держав (Саркозі, Туск, Меркель вже заявили про підтримку Юлії Тимошенко) і неприхована втіха з можливого «васала» нашого північно-східного сусіда (пригадаймо, як Путін двічі вітав Януковича в 2004 році)..

Захист української мови і зросійщення, закон і беззаконня, світло і темрява, майбутнє і тупик. Ми стаємо свідками творення історії, персонажами з казки, де Добро бореться зі Злом, а ми маємо допомогти одному з них перемогти. Але це не казка, а реальність, а ми часто замість підтримати Добро, починаємо сумніватися в ньому, вишукувати всілякі ймовірні і неймовірні зачіпки, чубитися на містечковому рівні, коли мова йде про долю Держави. І сумніваємося, чи Добро краще від Зла.

А уявімо хоча б на хвилинку кілька сюжетних картинок такого змісту:

  • Перша Леді України Людмила Янукович примітивним суржиком розповідає про наколоті апельсини…
  • Тотальне згортання демократії у всіх галузях нашого життя…
  • Перерозподіл економічних благ країни, щораз більша залежність від російського капіталу…
  • Входження в єдиний економічний простір з Росією, відмова від національної грошової одиниці, перегляд кордонів (чи залишаться вони?), російські війська в Галичині, поступова, але невідворотна втрата державності…

Чи комусь може хочеться виступити в ролі нових героїв, воювати після помилки 7 лютого за волю і незалежність України, створювати новітні ОУН і УПА, хочеться комусь повторити долю дисидентів-шестидесятників, хочеться нового Союзу і адреналіну боротьби за найелементарніші права людини? Якщо комусь так сильно цього всього хочеться, то ВІН влаштує, не сумнівайтеся.

Я ж надаю перевагу цивілізаційним процесам, мирному небу над головою та передбачуваності проукраїнської політики. Хочу, щоб моя дитина комфортно вчилася, розвивалася і гордилася тим, що вона українка. Щоб ми з чоловіком могли їздити на відпочинок не тільки в Пєрьмь та Твєрь, але по всьому світі і щоб ми не ховали з соромом очі, коли нас запитуватимуть, звідки ми і хто в нас президент. Щоб молодь мала майбутнє, а старше покоління гідні умови життя (саме життя в усій його повноті, а не напівжалюгідне існування). Щоб я, ти, ви, всі ми могли сказати: «Україна – це наша Батьківщина, а Юлія Володимирівна – це наш Президент. Ми її обрали і не жалкуємо».

І не повторюйте, що це «вибір без вибору». Ми поки що маємо вибір і обрати Президента достойного, проукраїнського, який житиме і керуватиме згідно закону, а не по понятіях і фальсифікаціях. Обираймо Юлю, проголосуймо за Юлію Тимошенко 7 лютого.

Тимошенко – це мій вибір. Сподіваюся, що і твій теж. І не забувай, що у Твоїх руках – доля України.

Наталія Пономаренко

заступник керівника виборчого штабу БЮТ

м. Трускавець

 

 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України