роздуми

 
 

Як хотіли "прокатати" мера

У трускавецькому парку відпочинку появився новий вид бізнесу - прокат автомобілів. "Появився" - слід розуміти дослівно, бо уже й зник - запровадити новизну не дала влада, оскільки усе було всупереч прийнятим для першої курортної зони нормам.

А було це так: біля "каштанової алеї" парку зупинилася елегантна світла автівка і молода людина, ставши біля неї, пропонувала цей транспортний засіб напрокат, звісно ж, за гроші. Хтось комусь доклав, і вже за коротку хвилю відповідальні особи складали протокол, появилися і всюдисущі журналісти - моя колега Іра Циган ретельно знимкувала й розбиралася в ситуації. А ситуація була такою: знаючи про заборону в відпочинковій зоні всякого бізнесу, що шкодить довкіллю, хтось із відпочивальників звернувся до міського ради щодо прокату автівок: "Ви це дозволяли?"

Наступного дня "свою" за характером тему вивчав уже автор цих рядків, найпершим було запитання до мера: "Такий вид послуг дозволений у курортному парку?"

- Звісно ж, що не дозволений, - відповідав Лев Ярославович Грицак. - Неподалік бювету усякого роду підприємці постійно намагаються влаштувати свій бізнес  - то скутери напрокат, то ще щось. Але в першій курортній зоні усе це заборонили, бо воно заважає відпочинку приїжджого люду та засмічує довкілля. Виняток зробили лише для художників.

- Хто ж дозволив зробити в парку "прокатний пункт" автівок? - запитую Лева Ярославовича.

У тому, що з'ясувалося з розповіді мера та подальшого вивчення ситуації, "випливли" декілька цікавих деталей. Перша: у місті-курорті свою впливовість усяк намагаються продемонструвати певні особи, що не мають на це відповідних владних повноважень. Свіжий доказ цьому - випадок з автівкою. Про видачу дозволу ВДАІ, для "перебування двох автомобілів компанії "Оптіма-лізинг" /Sixt у м.Трускавець на бульварі Торосевича, а також на вулиці Суховоля з метою здійснення прокатної діяльності" клопотали депутат Трускавецької міськради разом зі своїм впливовим тестем. "Даішників", котрі поцікавилися дозволом від влади, запевнили, що матимуть його за особистим підписом Лева Грицака, а заки автівок в парку не буде. Проте, вирішили обійти мера, вважаючи достатньою особисту "авторитетну" протекцію.

Наступне. Коли у стінах міськради стали наводити довідку про фірму, власника автівок напрокат, то це зробити не вдавалося, оскільки дві "Оптіми-Лізінги" з різними засновниками зареєстровані в Києві, а про фірму з львівською адресою інформації не знаходили. Чи "липова" вона, може з'ясують згодом.

Після невдалої спроби запровадити в трускавецькому парку новий вид бізнесу його ініціатори та протектори-посередники мали б зробити для себе висновок: у місті є господар - влада, яка приймає остаточні рішення про існування будь-яких впроваджень, діяльність того чи іншого бізнесу. А вона, влада, виконує волю громади.

Василь Кирилич


 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України