роздуми

 
 

Як узаконити самочинне будівництво

Багато мешканців не лише м. Трускавця а й усієї України в різні часи здійснювали, здійснюють і мабуть що будуть здійснювати самочинне будівництво.
Самочинне будівництво – це житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони були збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належного проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Після зведення самочинного будівництва, а це прибудови до багатоповерхових та власних будинків тощо, громадяни зіштовхуються з проблемою як узаконити самочинне будівництво, оскільки без належних документів на самочинне будівництво неможливо продати чи обміняти своє нерухоме майно, так як жоден нотаріус на посвідчення такої угоди це не погодиться.
Відповідно до Цивільного Кодексу в редакції 1963 року самочинне будівництво узаконювалося на підставі рішення виконавчих органів місцевих рад, а Цивільним Кодексом України, який набрав чинності з 01.01.2004 року самочинне будівництво узаконюється виключно на підставі рішення суду.
В Цивільному Кодексі України передбачено як знести самочинне будівництво, а також як його узаконити, щоб в майбутньому отримати право власності на нього.
У випадку якщо виконавчий комітет місцевої ради подасть позов до суду про знесення самочинного будівництва, суд переважно задовольняє такі позови і зобов’язує особу чи осіб, які здійснили самочинне будівництво знести його за власний рахунок навіть у таких випадках коли відповідач подає зустрічний позов про узаконення самочинного будівництва. Щоб узаконити самочинне будівництво і отримати на нього право власності необхідно першим подати позовну заяву, а у випадку коли відповідний виконком місцевої ради подасть позов першим до вас про знесення самочинного будівництва доля незаконно зведеного нерухомого майна буде залежати від досвіду та професійності адвоката чи юриста якого ви найиете.
Ч. 5 ст. 376  ЦК України передбачено, що на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, а ч. 3 цієї статті передбачає визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно за особою, яка здійснила  самочинне будівництво.

АДВОКАТ                                                                                                        В.Герльовський
Прийом громадян адвокатом проводиться з понеділка по п’ятницю  з  11.00 до 15.00 год. за адресою: м. Трускавець, вул. Мазепи, 21Е, офіс № 14 (Блок Юлії Тимошенко). Консультації та поради безкоштовні.

 

 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України