роздуми

 
 

Сьогодні втретє порушуємо тему мисливців та конфлікту, який виник в їхньому середовищі. До нас звертаються читачі, які кажуть, що ця тема вже їх «задовбала», тому сподіваємося, що це востаннє ми «напрягаємо» мисливською тематикою наших читачів. Проте не написати ми не могли – як реакція на збори «Лісівника» в четвер, 12 листопада» в «мисливському» кабінеті фірми «Арко» відбулися збори так званого «мисливського кола». Про це – наша мова.

Отже, на початок зборів наш журналіст спізнився, проте не спізнився на головне – «розбір» мало не по абзацах сумно- чи славнозвісної статті про Лозінського. Найдужче перепало на горіхи за вжиті там вирази «російський капітал», «олігарх», «рейдерська атака», «непристойна афера», «конфронтація» та інші. Було зазначено, що з понад 200 мисливців, зареєстрованих у Трускавці, лише 4 є членами «Лісівника», значно більше належить до УТМР. Пролунала теза і про те, що «Лісівник» створювався в часи Фурдичка. Опиралися на дані, взяті в КРК обласного відділу «Лісівника», багато говорили про неефективне господарювання «Лісівника», хоча згодом було вирішено не вносити конфронтацію між різними товариствами мисливців, а навіть пролунала порада всім вступати в той же «Лісівник».

Ідея мисливського кола, в яке прагнуть втягнути трускавчан, не нова – аналогічні товариства існують в Польщі, Угорщині, Словаччині і на них нам треба рівнятися – так було сказано на цьому зібранні. Наводилися цифри, що в Угорщині полюють на рік 70 тисяч голів кабана, а в Україні 2 300, що в Угорщині полюють на рік 8 300 голів лані  проти 13 в нас і інші подібні цифри.  Основний акцент робився на тому, що в нас ніхто не займається молодими мисливцями, з мисливцями на пенсії, було запропоновано всім бажаючим приєднуватися до товариства і приходити щосереди в «Арко» на 17.00, а о 18.00 починалися б такі зустрічі. Присутні витлумачили по-своєму слова, що тут є молода секретарка, яка відкриє двері і це дещо присутніх розвеселило.

Про згадуване нами мисливське господарство «Тустань» в Сколівському районі сказано, що воно по Україні 23 з 800 мисливських господарств і що звір йде не з національного парку «Сколівські Бескиди» до них, а навпаки, риковисько оленя почалося в Національному парку 3 роки тому, відколи звіра почали годувати. Було теж ск5азано, що диких кабанів там годують кукурудзою. Відносно російського капіталу, то Р. Козир, який на зборах виступав чи не найбільше, сказав буквально таке: «Я готовий стояти на в`їзді в Трускавець і цілувати руку кожному, щоб сюди лише прийшли російські гроші. І не лише російські, але і польські, і німецькі. Я буду відстоювати інтереси мисливців. Не маю нічого проти «Лісівника», але маю проти способу його ведення господарства». Найактивнішими спікерами зборів були пп. Козир, Черняк, Снятинський.

Друга частина зборів (коли присутні вилили всю свою злобу, спрямовану проти нашого журналіста, якого вони подумки розривали на шматки, як дичину) була присвячена обговоренню Статуту новоствореної ГО. Це буде неприбуткова організація. Головою правління товариства обрано Снятинського Ігоря Зеноновича, його заступниками – Олега Біласа та Ігоря Бедевельського. Ревізійну комісію очолив Черняк Сергій Володимирович. Додаткову посаду ловчого кола (на громадських засадах) запропонували Романові Міньку. Зі старших мисливців до слова попросили Літовченка та Ліцковича.

Найдовше обговорювали назву ГО. Валентина Гук, дружина мера Дрогобича та колишня працівниця (журналіст) провладної трускавецької газети «Франкова криниця», яка тепер переметнулася до ГО «Рада міста», пропнувала назвати ГО «Лицар лісу», але її не підтримали. З іронією звернулися до нашого представника, мовляв, яка ваша думка. Нашу пропозицію назвати це творіння «Трускавецькі мисливці» теж не прийняли. Хотіли назвати і «Ласки», і «Бобовищі», і «Біла Кирниця», і «Зомбіки», і «Бондарки» - все марно. Назву «Трускавецькі лови» відкинули, бо, мовляв, опоненти будуть перекручувати, назвуть «леви» чи якось інакше. Врешті дійшли до спільного знаменника і назвали Трускавецьке Товариство Мисливців «Міський ліс».

Інші порушені питання: ніхто так не дбає про охорону природи і не робить для цієї справи так багато, як мисливці, про угіддя «Лісівника» мова не йде (принаймні поки що), на зустрічі в кінці жовтня були не лише молоді мисливці, але й ті, які мали понад 20 років стажу, в нашому лісі можна зустріти лише бродячих псів, котів, ворон, сорок та браконьєрські петлі, мисливство не потребує шалених грошей, а копіткої праці любителів цієї справи та інше.

До честі цього зібрання, на ньому не лунало жодної критики на адресу чинного трускавецького мера Лева Грицака, теж мисливця, а керівник «Арко» сказав, що голова полював і в нього, в його приватному мисливському угідді (є знимка). До речі, присутніх на наступний раз закликали принести свої мисливські фотографії та підготувати для молодих якісь розповіді про різні пригоди та історії, які траплялися на полюванні.

Ну що ж, таким чином «справу мисливців» у нашому виданні закрито, нехай тепер мисливці Трускавця та околиць чубляться чи любляться без нашої участі, ми свою благородну чи чорну (це як з чиєї точки зору) справу зробили. Вдалого Вам полювання, шановні мисливці з «Лісівника», з УТМР та з «Міського ліса» і всі, хто не входить в жодну організацію. Нехай звір плодиться, а мисливці «балуються». До речі, якщо Ви хочете попробувати дійсно смачні справи з дичини, то Ви у Трускавці їх можете знайти у ресторані «Мисливський рай».  Нагадаємо, що «Лісівник» в найближчому майбутньому ще раз збереться на збори. Таким чином серіал далекий до завершення, проте дивитися мисливсько-трускавецьку «Санту-Барбару» далі нам щось неохота. На цьому все.

Володимир Ключак

 

 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України