роздуми

 
 

Здирництво по-бориславськи

Славне місто нафтовиків широко розкинулось уздовж карпатського Підгір'я. Історично так склалося, що житлові будинки й нафтові свердловини перемішані на значній частині міста і навіть у центрі, улюбленому місці відпочинку бориславців - міському парку, знаходиться декілька діючих нафтових свердловин. Наслідком такого становища є те, що ці будинки, розташовані по сусідству з нафтовими свердловинами, отримують електроенергію від мережі власника свердловин - НГВУ «Бориславнафтогаз». Мешканці них будинків протягом десятиліть сплачували за електроенергію нафтовикам, які ці кошти в повному обсязі перераховували Бориславському РЕМ «Львівобленерго». Так було при радянській владі, так продовжувалось і при незалежній Україні.

Але при черговій перевірці працівниками Львівської податкової інспекції керівництву НГВУ було зауважено, що на продаж електроенергії населенню у них немає ліцензії. Отже, під тиском нафтовиків спонукали прийняти безкомпромісне рішення: відключати житлові будинки від джерел енергії, змушуючи цим мешканців укладати угоди з РЕМ «Львівобленер-го». Здавалось би, в чому проблема? А вона полягає а тому, що Бориславський РЕМ висуває кожному абонентові ряд непосильних вимог, які для цих абонентів, здебільшого пенсіонерів,обертаються надзвичайно великими видатками, що вимірюються тисячами і десятками тисяч гривень. Це закупівля за власні кошти залізобетонних опор, вартість одної понад тисячу гривень, оплату за їх встановлення, придбання нових кабельних ліній. Це і придбання нових сучасних лічильників, які чомусь підприємство спонукає купувати саме в них, ціною від 200 до 400 грн. - дорожчою, ніж у магазинах, проплату за їх встановлення, чомусь на фасаді будинку. І проведення кабельних ліній у самому житловому приміщенні, що тягне за собою ремонт помешкання й найдивніше - проплату за так звані технічні умови вартістю близько 2500 грн. Усі ці величезні кошти мешканні будинків на околицях мають негайно проплатити на рахунок Бориславського РЕМ «Львівобленерго».

Дуже дивним у цій історії є те, що люди протягом усього часу платили за електроенергію за тарифом, який був однаковий для всіх бориславців. У цей тариф входить і частка, передбачена на поточні та капітальні ремонти електромереж. Виходячи з цього, вимоги Бориславського РЕМ щодо проплати за всі реконструкції мереж є безпідставні та незаконні. Адже надавач послуг є монополістом у цій галузі, який за рахунок людей хоче зекономити власні кошти.

З приводу цього 11 березня в сесійній залі Бориславської міської ради відбулося спільне засідання мешканців вищезгаданих будинків, представників бориславської влади, депутатського корпусу, керівництва НГВУ «Бориславнафтогаз» та Бориславського РЕМ «Львівобленерго».

Після довготривалої дискусії прийнято рішення, яким рекомендовано нафтовикам призупинити відключення електроенергії в будинках, а де вже це відбулося, відновити електропостачання, звернутися в комітет з енергопостачання та енергозбереження для того, щоб їхні фахівці, виїхавши на на пісне, вивчили технічний стан внутрішньо-будинкових, та позабудинкових мереж, звернутися в Антимонопольний комітет щодо законності дій Бориславського РЕМ, а також зобов'язати його керівництво узгодити з НГВУ «Бориславнафтогаз» можливість використання їхніх мереж для надання послуг з енергопостачання мешканцям будинків, які до цього часу користувалися цими мережами.

Проблему остаточно не вирішено. Але час для дій та прийняття остаточного рішення є. Головне тут - відстояти та захистити інтереси наших мешканців, які не із власної вини опинилися в надзвичайно складній ситуації. Ми не повинні допустити, щоб монополіст — Бориславський РЕМ «Львівобленерго* - утискував людей, переклавши на їхні плечі та за їхній рахунок виконання своїх безпосередніх обов'язків.

Михайло Лазар, голова депутатської фракції «Солідарність», член Республіканської Християнської партії,

газета «Нафтовик Борислава»


 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України