роздуми

 
 

Про забезпечення трудових прав працівників, легалізацію зарплати

Економічна криза негативно вплинула на платоспроможність страхувальників в нашому регіоні. Станом на 01. 02. 2010 року мають велику заборгованість перед Пенсійним Фондом України такі підприємства: КП „Бориславводоканал" (Я. Лопушанський) - заборгованість 1066351 грн., ЗАТ „Діброва" (А. Кульчицький - Дашинич) - 444493.08 грн., ВАТ НДІ „Синтез" (В. Вінніков) - заборгованість - 314462 грн., ВАТ «Бориславреммонтаж» {А. Кирилюк) - 205676 грн., ДП БУ № 43 ВАТ "Прикарпатбуд" (О. Сенів) - 146698 грн., КП „Благоустрій" (А. Ковальчук) - 115919 грн., Бориславське ШБУ № 7 (В. Клим’юк) - 86853 грн., ТзОВ „Бориславський м'ясокомбінат" (Р. Михалюк) -53228 грн., ЗАТ «Прикарпатхліб» (С. Сироватка) -49886 грн., МПП "Перспектива" (О. Романська) - 28628 грн., КП СОК „Нафтовик" (Я. Сушко) - 25524 грн., ТзОВ „Борислававтотранс" (Б. Семйоник) - 17835 грн., ВАТ „Спецодяг" (А. Кузьмук) - 17396 грн., ТзОВ "Тейлор" (В. Жильцов) — 16568 грн., Комбінат комунальних підприємств (Л. Чапля) - 15931 грн.. ТзОВ „Кароліна-Вест" {Б. Мельник) - 15894 грн., МПП „Рома" (Б. Столяр) - 14825 грн., КП "Господарник" (П. Шийка) - 14562 грн., ПП "Декопір" (Т, Ва.това) - 12914 грн., МЛІ НТЦ "Рух-Бізнес" (Я. Петришин) - 10921 грн., ДП "Тейлор-Борислав" (Я. Роботецький) - 9701 грн., МПП фірма "Інстол" {Е. Столяр) - 9691 грн., КП "Струмок"(О. Перелом) - 9678 грн., МПП "КЕТ" (М. Денькович) - 9167 грн., ТзОВ „Галлак-Тара" {Б. Коваль) - 7977 грн., ДП "Галлак-Житло" (І. Флюнт) - 6775 грн., ТзОВ «Трускавецьлісторг» (Я. Романський) -   5114 грн.

У загальному заборгованість до Пенсійного фонду складає 2776,3 тис. грн. Допустили її 39 підприємств Борислава. Особливий акцент хочу зробити на тому, що наші комунальні підприємства в загальній заборгованості займають особливе місце — 45%, що в сумі становить 1249,3 тис. грн. Чому місцева влада не платить їм за виконані роботи, чому на цих підприємствах по 3-7 місяців не виплачують заробітну плату?

Перше і найважливіше завдання працівників управління Пенсійного фонду в м. Бориславі, отримати від підприємств-боржників заборговані суми й наповнити бюджет Пенсійного фонду. Адже на обліку перебуває 11035 пенсіонерів, яким за місяць виплачується близько 10,5 млн. грн.   пенсійних виплат.

Друге наше завдання - пояснити керівникам, що працівники підприємств-боржників втрачають зароблений страховий стаж через несплату страхових внесків до Пенсійного фонду. При призначенні або перерахунку пенсій, розмір пенсійної виплати цих людей буде меншим через недорахований страховий стаж. Тому звертаємось до керівників підприємств, які мають велику заборгованість перед Пенсійним Фондом України, використати всі можливості для погашення заборгованості та не допускати її в майбутньому. Не уникайте сплати внесків до Пенсійного фонду, тому що Ви станете претендентами на відкриття кримінальних справ.

Одна з найголовніших проблем пенсійного забезпечення сьогодні - тіньова заробітна плата. Територіальна інспекція праці у Львівській області й представники органів прокуратури здійснюють перевірки щодо дотримання законодавства про працю, зокрема в частині неоформлених трудових відносин та виплати заробітної плати в конвертах.

Йдеться про тіньові заробітки, з яких не здійснюють відрахування до Пенсійного фонду. Багато людей свідомо погоджується на отримання зарплати в "конвертах", не задумуючись, що, перш за все, вони обкрадають самі себе.

Якщо працівник офіційно одержував упродовж року половину мінімальної заробітної плати, з якої сплачувались страхові внески, то йому за рік роботи при призначенні пенсії зараховується тільки півроку. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.

Згідно зі статтею 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до страхового стажу, що враховується при призначенні пенсії, зараховуються лише ті періоди, за які сплачено внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, то до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період.

Звертаємося до шановних підприємців, які перебувають на опрощеній системі оподаткування, тобто сплачують єдиний га фіксований податки. Обов'язково робіть доплату до мінімального внеску - і Вам кожний місяць роботи зарахується, як місяць страхового стажу для подальшого призначення пенсії. Подбайте про себе і свого старість завчасно, поки ви ще молоді й здорові.      

  Г. Матюшка, заступник начальника управління Пенсійного фонду в м. Бориславі
22.03.2010 |газета «Нафтовик Борислава»|


Фото від durdom.in.ua

 

Реклама та оголошення

Оголошення та реклама

Вельмишановні пані і панове! Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка, який знаходиться у Західній Україні на етнічних теренах Галичини, розпочинає проект "Діалог культур у євроінтеграційному процесі" (1 квітня 2010 – 30 липня 2013). Упродовж багатьох століть Галичина була важливим осередком політичного і культурного життя Європи. Цей мультикультурний ландшафт був і залишається сьогодні взірцем культурного діалогу багатьох європейських народів. Галичина завжди демонструвала високий рівень національної свідомості, толерантного ставлення до інших націй і народностей, активного розвитку і збереження культурних цінностей.
 У різні періоди свого історичного розвитку тут тісно перепліталися культурні традиції й політичні інтереси багатьох країн Східної і Західної Європи. На сучасному етапі Галичина є важливим посередником інтеграції України та інших пострадянських країн в суспільно-політичний, економічний і культурно-освітній простір Європейського союзу.

В проекті передбачено наступні аспекти:
1) Організація Першої міжнародної наукової конференції  з проблем культурної спадщини та політичного розвитку Галичини на тему "Європейські  виміри політичного  і культурного розвитку Галичини"  (15-17 травня 2011).
2) Опрацювання й публікація матеріалів конференції (15 травня 2011 – 30 квітня 2012).
3) Організація короткотривалих науково-дослідних, культурних турів для дослідження цікавих маловідомих історичних, архітектурних та культурних пам'яток Галичини.
4) Публікація краєзнавчого довідника досліджених маловідомих історичних, архітектурних та культурних пам'яток Галичини українською, англійською та німецькою мовами (січень 2011 – грудень 2012).
5) Організація літньої школи української мови і культури для студентських асоціацій країн Євросоюзу (липень 2011 – липень 2013) .

Проект організовується  Дрогобицьким державним педагогічним університетом ім. Івана Франка (Україна) у співпраці з: Львівським національним університетом ім. Івана Франка (Львів, Україна),
Педагогічним університетом Відня (Австрія),
Полонійною академією (Ченстохова, Польща),
Посольством Австрії в Україні,
Представництвом Австрійської служби обмінів (Львів, Україна).
Щиро сподіваємося на Вашу інформаційну  допомогу для втілення даного проекту в життя та безпосередню участь у ньому.

З повагою, Яна Янюк

Контакти: 82100 Drohobych, Ivan-Franko-Street 24, Room 31 Tel. +38 098 906 36 38  +38 096 942 41 55

E-mail: lopuschanskyj@mail.ru E-mail: cei_drohobych@mail.ru

 

Христос народився! Любий друже, з радістю Тебе повідомляю, що я починаю реалізацію свого нового проекту «дитяче розважально-пізнавальне журнальне видання «ВПЕРЕД!». Це буде новий голос у світі дитячої періодики. Я притримуюся думки, що людина формується на початках свого життя, тобто під час дитячих літ. Я зі своєю командою свідомі того, що ми у цім житті є людьми і ми маємо на меті допомагати дітям розвивати, викривати їхні оригінальні таланти, допомагаючи повірити у себе. Василь Сухомлинський казав, що у кожній дитині живе геній, який проситься на свободу. Ми станемо реальними помічниками для батьків та учителів. Ми станемо справжніми друзями для кожної дитини. Наша ціль є далекою. Ми прагнемо змінити спектр світобачення та діяння майбутніх людей. Проте той же Сухомлинський казав, що дитина – це людина вже сьогодні. Дитина за своєю природою є особою доброю, слід лише допомогти дитині.
Я пропоную Тобі долучитися до створення та ефективного функціонування нашого видання. Нам потрібні моральні та креативні люди, які згідні віддавати свою працю та час задля створення справжнього громадянського суспільства серед дітей, за яке так б’ються політики та науковці. Ми шукаємо: авторів текстів (творчий конкурс); дизайнерів (знання програм); реалізаторів (стійкі моральні цінності, дуже потрібні штатні реалізатори).
Якщо Ти маєш бажання допомогти Нам, то звертайся за електронною адресою vpered@e-mail.ua  і Ти станеш частиною великої команди. Діяльність, яка проводиться у рамках проекту здійснюється на волонтерських засад і плата за роботу не передбачується. Змінимо світ разом!

З повагою, Романко

Ресторан «Мисливський рай» запрошує на зустріч Нового Року. Чарівні Дід Мороз та Снігуронька, неперевершений гумор, запальна жива музика, феєрверки, ігри, сюрпризи, вишуканий святковий стіл – все заради Вашого задоволення. Поспішайте!!! Вартість з 1 особи – всього 1 200 гривень. Тел. у Трускавці (03247) 5-34-64, 6-55-50, 6-55-62.

Оркестр естрадно-джазової музики та духовий оркестр «Big-band» в Трускавці – музичні послуги, концерти на замовлення, ювілеї, презентації, шоу-програми. Контакт – п. Василь, адміністратор (067 265 58 45).

 

 

Новини Трускавець та регіон

 
укрвест

СБУ інформує

В умовах сьогодення корупція стала чинником, який реально загрожує національній безпеці, підриває авторитет державного апарату та дискредитує його діяльність, руйнує основні засади демократичного суспільства та конституційного ладу України.

У рамках реалізації поставлених завдань, Службою Безпеки України здійснено низку заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії корупції в усіх сферах життєдіяльності країни, посилення взаємодії з іншими правоохоронними органами, державними і громадськими інституціями.

Варто зазначити, що важливою складовою боротьби з корупцією є співпраця з громадськістю. Адже протидія корупції має стати справою не тільки певної правоохоронної структури, але й кожної чесної людини, яка вболіває за свою країну і майбутнє своїх дітей.

Для того, щоб громадяни мали можливість сприяти правоохоронцям у боротьбі з цим явищем, в Трускавецькому МВ Управління СБУ у Львівській області діє телефон довіри. Тож якщо Вам стало відомо про факти корупційних дій з боку державних службовців, такі як:

  1. вимагання та отримання хабара;
  2. протиправні дії представників правоохоронних та судових органів;
  3. незаконне відчуження (оренда), приватизація державного та комунального майна;
  4. неправомірне надання дозволів представниками органів влади на заняття тими чи іншими видами діяльності та інші корупційні прояви, телефонуйте за номером у Трускавці 8(247) 5-16-25.

Інформація, яка надійде за цим номером, обов’язково буде перевірена. За результатами перевірки згідно чинного законодавства будуть прийняті відповідні рішення.

    Мешканці Дрогобича, Стебника та Дрогобицького району можуть звертатися за телефоном 8(244) 2-37-65. Одночасно повідомляємо, що Дрогобицьким МВ УСБУ у Львівській області проводиться прийом громадян щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці з 9.30 до 13.00 з питань, що віднесені до компетенції органів СБУ.

Прес-служба Управління Служби Безпеки України у Львівській області

Перегони на мера

Звернення-прохання

Шановні мешканці м. Трускавець та міст Стебника, Дрогобича, Борислава! Просимо Вас, всіх не байдужих людей до життя бездомних котів та собак, допомогти у відкритті притулку для них у м. Стебник. Потрібно майже все. Не за горами осінь, зима, дощі, холод. Хто чим може, тому будемо раді, нехай допоможе. Також не залишайте нас поза увагою керівники підприємств, приватні підприємці і всі, хто в змозі нам допомогти. За інформацією дзвоніть по тел. 8-067-416-67-07 (Наталія), 8-097-914-67-19 (Лідія), або везіть все до магазину в Стебнику «Зоомагазин». Дуже вдячні всім.
Товариство захисту тварин.

– Дівчинко, а як тебе звати?
– Устюся!
– Ой, то біжи скоренько, бо не встигнеш!

moskaliv.net

 

 

 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України