роздуми

 
 

В місті-курорті вже 14 років немає пологового будинку. Чому його закрили? З ряду різних причин. Навіть люди між собою говорять, що в 1996 році народилися... сіамські близнюки, і це було однією з причин закриття, до якої додалися й інші. Так чи ні, але до цієї теми час від часу мешканці Трускавця повертаються, запитуючи про пологовий будинок в міського голови, медиків, журналістів. Протягом чотирнадцяти років доводилося чути чимало скарг трускавчан і особливо трускавчанок, адже тепер народжувати вони повинні в Дрогобичі, Бориславі, інших містах. Це саме по собі створює складності і додаткові витрати для трускавчан. А ще деякі молоді мами піддають сумнівам якість роботи деяких пологових будинків, увагу персоналу. Мовляв, не заплатиш нормально – ніхто й не подивиться.    Далі»

Петро Іванишин Петро ІВАНИШИН, депутат міської ради.
-16 березня 2006 року у газеті “Франкова криниця” надрукований звіт міського голови Лева Грицака, зокрема, про виконання програми з водопостачання: “Цілодобове водопостачання для мешканців міста можливе вже протягом 2-х років. Завершення виконання робіт по всьому проекту планується здійснити до 2009 року, причому для населення вартість води протягом 10 років змінюватись не буде!” Нині вже 2010 рік, як же виконуються обіцянки мера?   Далі»

Петро Камінь, УП Товариство малого кола

Камінь Я не ридаю через "падіння" націоналіста Тягнибока на націонал-демократа Костенко - вони в курсі яке місце нижче спини заслужили своїм хуторянським націоналізмом. І весь народ знає, куди їм потрібно після цього піти.
Я не сумую за Ющенком - йому давно пора було підтримати ВФЯ. Просто на Майдані цього зробити йому не дали МИ.
Я стаю на коліна перед мільйонами знедоленої нашої молоді. Пробачте, синочки, за слабодухість мою і нерішучість. Далі»

Л.П.Сушко

Трави ТрускавцяЦією статею ми відкриваємо рубрику "Ліки під ногами". Матеріали рубрики надає аспірант кафедри ботаніки Київського національного університету імені М.П.Драгоманова Л.П.Сушко. Питання про лікування травами, на які буде відповідати п. Сушко, надсилайте на нашу електронну скриньку, та на форум. Далі»

Л.П.Сушко

Трави ТрускавцяЗдавна на Україні "козацьким женьшенем" називають калган, або перстач прямостоячий (Potentylla erecta (L.) Натре. Це багаторічна трав'яна рослина з тонкими стеблами та дрібни¬ми жовтими (зверніть увагу!) чотиричленними квітками. Калган зростає у лісах і на заболочених луках, утворюючи незначні за розмірами розріджені ценопопуляції. В різних місцевостях можна зустріти інші назви цієї рослини: могущник, золотник, узік, підойма, згайба, балабан, в’язінь, денниця, п'ятниця тощо.. Далі»

Володимир Ключак

Шановні читачі нашого Інтернет-видання «Трускавецький вісник»! Шановні представники влади та мас-медіа! Повідомляємо Вас, що 2 лютого під час проведення чергової сесії Трускавецької міської ради депутат від Української Народної Партії Олег Васильович Ковальчин дозволив собі в грубій та некоректній формі, не маючи жодних підстав для подібних заяв, нанести редактору «ТВ» Володимиру Ключаку ряд словесних образ, серед яких обзивання «паскудою» та «провокатором» належить до порівняно найбільш милозвучних для вуха вихованої людини. Далі»

Андріан Марічик

Лев ГрицакНе прагнучи досконало описати всі добрі справи Лева Грицака, зупинимося хоча б на дещиці – його  меценатській діяльності. Скільки лише книг і то добрих книг побачило світ завдяки його фінансовій підтримці. Унікальний фотоальбом «Трускавець з висоти пташиного лету» зі світлинами покійного Олександра Барана, талановитого фотожурналіста, «Духовна перлина Трускавця – церква святого Миколая» Олега Реги, історика та керівника місцевого Пласту, книга-монографія, яка є фактичним дослідженням історії Трускавця через  призму історії головної трускавецької святині, «Трускавець – володар живої води» Літописця В’ячеслава, «Воскресла Бренів – пам’ять у світи» Богдана Гуцила (фактично є історією Орова, сусіднього з Трускавцем села) та багато інших. А сприяння релігійним громадам в їхніх потребах? А меценатство в галузі культури? Далі»

Андріан Марічик

Кожен, хто у Трускавці поставив би питання доцільності вшанування Провідника ОУН Степана Бандери, автоматично загнав би себе у нішу несприйняття та осуду. Адже місто (в часи діяльності ОУН – село, хоча вже тоді – відомий курорт) пишається своїми земляками, членами ОУН – УПА, героями Василем Біласом, Дмитром Данилишиним, Романом Різняком (псевдо «Макомацький»), до вшанування яких на державному рівні справа не дійшла.Далі»

В’ячеслав Умнов

ПросвітаПочаток другої половини вісімдесятих років XX століття увійшов у свідомість більшості українства словами "перебудова", "гласність", "правда". Але далі, від ідеологічної тріскотні та темпераментних жестикуляцій генсека М.Горбачова, справи не рушилися з місця. А, натомість, бачачи, що компартія ні кує, ні меле, починають виникати різноманітні громадські об'єднання, товариства і групи, які (з подачі відповідних органів) засоби масової інформації охрестили назвою - неформали. Далі»

Метаморфози Трускавця

ПЕРЕВТІЛЕННЯ ЧИ СПОСІБ БУТТЯ?

Я вже писав про дивні метаморфози, які сталися з чиновниками цього управління. Хочу підтвердити свої слова матеріалом з інтерв’ю з Михайлом Слободяном. У ньому йшлося про те, що до цієї посади Михайло Володимирович трудився на відповідальній роботі у Дрогобицькому підрозділі СБУ, відповідав за корупцію і наркоманію. У 2003 році він порушив кримінальні справи на двох осіб Бориславської міської ради, у 2005 – на начальника Трускавецької пожежної частини і його заступника. Порушував кримінальні справи проти держслужбовців у Трускавці. “Взагалі, - говорив він, - я хочу найтісніше співпрацювати з журналістами, бо на сьогодні це найпотужніша сила.” І далі: “Я хочу, щоби люди радо йшли до нас, повідомляли про недоліки. Думаю проводити спільно з журналістами рейди. Тільки спільна праця дасть результат.” Ці слова були надруковані у вересні минулого року. Що ж сталося з шановним Михайлом Володимировичем буквально за кілька місяців?  Далі»

Бенефіс для Грицака

Вибори 2010

Слово редактора. Дуель. Грицак до бар’єру Далі»

"Бумеранг виборця" опублікований на сайті в форматі PDF

Не так давно зі своєї поштової скриньки я витягнув запрошення взяти участь у тематичному карнавалі. Подаю його зміст, оскільки воно адресоване не мені, а «еліті», а еліта переважно читає наш вісник, тож якщо вони не отримали таке запрошення, то можуть заднім числом ознайомитися із його змістом.
«Запрошення. Шановна еліто Трускавця: керівники, депутати, очільники політичних організацій. Рада перевертнів, тьфу, Рада міста запрошує Вас взяти участь у тематичному карнавалі «Під Меланку», по сценарію Санкт-Петербурзького політтехнолога. Далі»

Володимир Ключак

Лише в минулому 2009 році у Трускавці офіційно зареєстровано 9 громадських організацій. Приблизно стільки ж вирішило діяти без реєстрації. В 2010 році кількість ГО може подвоїтися. В чому ж причина такого спалаху активності, чому люди вирішують об’єднуватися? Звичайно ж, їх об’єднує спільна мета. Одних – спорт, інших – охорона природи, ще інших – якісь господарські питання, проте в більшості своїй новостворені громадські рухи націлені на найближчі місцеві вибори. Далі»

Фільм російського режисера Павла Лунгіна "Цар" прийшов до нас на початку листопаду, тихо і майже непомітно. Не було гучної реклами, "мальовничих" щитів уздовж доріг ані рекламних наліпок у метро. До того ж, прем’єра збіглася з епідемією грипу. Але коли наприкінці місяця мої знайомі вирішили "ризикнути" й піти на фільм – виявилося, що так само тихо й непомітно його з прокату зняли. Далі»

Попередні результати першого туру виборів 2010 в Україні та Трускавці, результати по дільницях міста Далі»

Андріан Марічик

Тикаючи власним пальчиком зі «специфічним запахом» в іншого свого колегу-журналіста і думаючи «Тамбовський вовк тобі колега!», вгодовані пані та панове – прислуга не менш вгодованої трускавецької опозиції, зараховує себе до тих, вміє мислити глибоко, прагне вчиняти достойно і намагається змінити життя на краще, не думаючи проте про примітивізм власного роздумування та суфізм умовиводів, де умом і не пахне. Як полюбляє казати мій кум, півтони, півправда, недосказаність – методика тих, хто з обойми убогих. Але блаженні вбогі духом, а не багаті помийною їжею, згодованою за результатами продажів будматеріалів. Багаті збідніють і зголодніють, пише в Святому Письмі, але дужче зголодніти, ніж ненаситні жовті гуси і баба Мотря, яка пережила голод 1921, 1933 та 1946 років, навряд чи можна. Далі»

Володимир Ключак

По тому, як робляться чи не робляться малі речі, можна зробити висновок про надійність в великих справах. Чи то окремої людини, чи цілої організації. Адже халатність при виконанні посадових обов’язків, нехтування ними та зневажливе ставлення до осіб нижчого рангу часто стає причиною того, що чиновників та посадовців замість поважати починають теж зневажати, або й прямо ненавидіти. Бо як інакше ставитися до тих, хто попросту займає чуже місце, протирає штани, роблячи видимість роботи. Далі»

Володимир Ключак

«Хліба і видовищ» - так гукали древні римляни, в цьому вони вбачали сенс життя. Звичайно ж, хліб на першому місці, проте для розвинутої цивілізації видовища дійсно стоять на другому місці і маємо приклад в Америці з Голлівудом. Людина – соціальна істота, вона хоче тусуватися, вона хоче насолоджуватися не лише від споживання вишуканих харчів, від задоволення в різній формі своїх фізіологічних потреб, але і спілкуванням, але і спогляданням прекрасного, самореалізацією, шукаючи позитивних емоцій в тому, що недоступне іншим живим істотам на планеті Земля. Далі»

Валерій Семиволос,Товариство "Малого Кола"

СемиволосПочну з одного зауваження. Маючи досить бурхливу і строкату біографію, а звідси різноманітний життєвий досвід, в тому числі і створення різноманітних ГО, та скромні знання, я одночасно терпіти не можу різних там макаренок. Тобто вчителів, котрі прагнуть, аби все було виключно по-їхньому.
В житті так не буває, аби було тільки по чийомусь, за виключенням лише Волі Божої. І саме тому не вважаю власні думки, в тому числі і нижчевикладене, якимись остаточними істинами. Хоча посперечатися завжди готовий. Далі»

Попередні результати другого туру виборів 2010 в Україні та Трускавці, результати по дільницях міста Далі»

Трускавець конкурс красиНе завжди в жінках існує гармонійне поєднання краси, розуму, таланту, не кожна навіть красива дівчина вміє сподобатися оточуючим. Проте цього ніяк не можна сказати про учасниць конкурсу «Красуня Прикарпаття», який проходив у Трускавці минулої суботи. Незважаючи на те, що ціна квитків коливалася від 40 до 70 гривень, зал був повний, все проходило майже ідеально. Чому майже? Та тому, що було ряд моментів, над якими організатори недопрацювали. Так, запланована на 15.00 прес-конференція «Молодь і краса» розпочалася аж о 16.35, невідомо на яку публіку орієнтувалися ті, хто запрошував на це свято краси солістів російських груп «Алиє макі» і «Настальґія» чи маловідомий у нас дует з Вінниці. Проте у всьому решта конкурс пройшов просто на відмінно. Далі»

Одна з небагатьох інституцій, яка реально користується довірою більшості населення – це церква. В Україні тепер зневіра в політиках, зневіра до законодавчої, судової, виконавчої гілок влади, до ЗМІ, єдина церква залишається тією інституцією, якій люди довіряють. Проте і до Святої Церкви тягнуться руки брудних політиканів, вони хотіли б і її ресурси використовувати в своїх ігрищах. Далі»

Наталя Пономаренко

Не вперше Україна обирає Президента, але вперше цей вибір є  настільки знаковим і визначальним. Не вперше наш народ стоїть перед загрозою втрати державності, національного приниження та політичної ганьби, але тим болісніше відчувати, що це може статися в ХХІ столітті. Може, бо така загроза є реальною, бо засліплення окремих політиків, яке вони бажали б нав’язати українському виборцю, не просто неприпустиме, але і злочинне. Далі»

Володимир Ключак

АренаУкраїна стала ареною боротьби. Боротьби нещадної чи боротьби про людське око? Перший тур президентських перегонів визначив – Україною керуватиме або Віктор Янукович, що виглядає найбільш імовірно, або ж Юлія Тимошенко, бо так прагнути влади – це ще треба пошукати. Націоналісти та праві сили в розпачі – результат плачевний, а ще не кінець, бо їм прийдеться обирати між двома такими ненависними політиками. Росія радіє, що Ющенку не бути президентом вдруге, а в той же час наші західні сусіди теж не надто переймаються – поляки вже заявили, що і Тимошенко, і Янукович будуть політиками-державниками, і Він, і Вона вестимуть Україну до НАТО, Євросоюзу, західних структур. Далі»

Та нехай полемічний запал не заносить молодих націоналістів так, як заніс добродія Каміня. Його звинувачення учасників національно-визвольної збройної боротьби у втраті ідеалу, абсурдне. Він проігнорував людську природу та виявив незнання історії.

Пише: "Головною ж помилкою, якої припустилися затяті вчорашні бійці, стала втрата Ідеалу".

Камінь ображає моїх побратимів по ув'язненню й боротьбі в концтаборах з бандерівської генерації звинуваченням їх втраті Ідеалу. Далі»

Відповідальність, що стосується виборів, має різні аспекти. По-перше, вона полягає в тому, щоб використати можливість вибирати Главу держави. Злегковажити цією можливістю, не проголосувати – це не є мудрим рішенням, а радше – навпаки. Скористатися правом вибирати – означає проявити громадянську зрілість та відповідальність. Натомість не голосувати – значить втекти від відповідальності. Кожний з нас повинен дуже сумлінно поставитися до цього і не змарнувати нагоди справжнього волевиявлення. Далі»

Наталія Пономаренко

Менше ніж два тижні залишилося до виборів Президента України. Без сумніву, що 17 січня вирішуватиметься не лише питання президентства, але й долі нашої батьківщини – чи збереже вона свою незалежність, чи й далі йтиме вперед, розвиватиметься, чи буде здійснено спробу повернення в минуле, чи й надалі ми віритимемо пустопорожнім обіцянкам, чи врешті-решт глянемо на реальні справи кожного з кандидатів і зробимо наш вибір свідомо, на тверезу голову. Далі»

Андріан Марічик

Джерела ТрускавцяУ кожного є (чи повинна бути) межа, яку не можна переступити, адже зробивши це раз, починаєш звикати і робити те, що не можна, знову і знову. У християн це внутрішня боязнь гріха (бійтеся гріха дужче, ніж смерті, говорив святий), боязнь образити Бога. В язичницьких народів Сходу теж існували речі, за вчинення яких існувало найжорстокіше покарання. Щось таке, на що не повинні дивитися мерзенні очі, щось, до чого не повинні доторкатися липкі руки, щось, про що не має права говорити облудний миршавий член тіла, званий язиком. Інакше кажучи, табу. Далі»

Р. П.

Наталя ПономаренкоХочеться, щоб у новий рік потрапили тільки найкращі людські мрії і сподівання, всі одвічні людські цінності. У наших силах домогтися, щоб наступний рік став помітним кроком у напрямі поліпшення життя кожної людини. А для цього нам, депутатам міської ради, усім посадовцям, тим, кому громадяни довірили захищати свої інтереси, потрібно залишити всі амбіції, всі негативні емоції в році, що добігає кінця, і продуктивно працювати для міста, для людей  Далі»

Володимир Ключак

Шановні трускавчани! Ось і відійшов в історію 2009 рік, перед нами вже 2010. Озираючись назад, хочемо зробити невеличкий аналіз того, яким був цей рік для Трускавця, що позитивного, а що негативного відбулося за цих 365 днів. Намагаючись бути максимально об’єктивними, все ж зауважимо, що навряд чи в такому аналізі можна обійтися без певного суб’єктивізму, тому просимо цей підсумок вважати таким, що має намір з негативних фактів зробити висновки та постаратися повчитися на власних помилках, а позитивні факти розвинути та примножити в році новому.  Далі»

Володимир Ключак

Nhecrfdtwmrbq dscybrВ першу чергу найщирішої вдячності заслуговують власники та адміністратори двох сайтів, на яких Ви можете читати наш вісник – пан Юрій та пан Андрій, їм величезний уклін за посвяту свого часу, сил, коштів, за терпіння, яке вони проявляють в роботі з нашим виданням. У Трускавці вже кажуть, що «Трускавецький вісник» - як шоколад «Світоч», буває молочний та солодкий, а буває чорний і гіркий, буває класичний (на www.turportal.org.ua ) та особливий (www.protruskavets.org.ua ), інколи говориш, що більше його не хочеш і він тобі не потрібний, але згодом рука тягнеться і тягнеться до нього знову.Далі»

Наталя ПономаренкоАнгельська звістка про народження у Вифлеємі Христа, Спасителя світу, натхненно та велично лунає сьогодні по всій Україні, у наших храмах, містах і селах, у домівках побожного українського народу. На цю радісну звістку, на звершення Божої обітниці спасіння, довгі роки чекали старозавітні праведники, щоб збулися пророчі слова: «Хлоп'ятко нам народилося, Сина нам дано» (Іс. 9, 5). Чекали цієї звістки і ми з вами, готувалися до цього великого дня, який приносить щастя і мир у кожне людське серце. Ця неповторна і спасенна подія є для нас джерелом невимовної радості, спонукою до подяки та поклоніння Богові. Далі»

Ярослав Грицик, газета «Галицька зоря»

(10 найважливіших подій 2009 р. на Дрогобиччині, які знайшли своє відображення на шпальтах газети «Галицька Зоря») Далі»

Володимир Ключак

17 січня, тобто вже в цю неділю, відбудуться вибори Президента України. У Трускавці всі 10 дільниць готові до виборів. За словами куратора 5 трускавецьких дільниць (№№ 139, 140, 141, 142, 143), члена ОВК № 127 п. Миколи Пилипіва, «робота кипить». Інші 5 дільниць курує інший представник ОВК, житель Борислава, там теж все нормально. Комісії працюють злагоджено і жодних збоїв в їхній роботі немає. Тому наша інформація, подана на початку січня про «певні недопрацювання» по трьох дільницях, викликала певне нерозуміння, адже офіційно не було жодних причин подавати таку інформацію. Далі»

Ось уже тривалий час триває справжня війна між міським головою Дрогобича Миколою Гуком і приватними підприємцями, які торгують у центральній частині міста. Мер конче хоче їх пересилити на ринок, що на вулиці Пилипа Орлика. Підприємці впираються і мають на те рацію: місця там не підготовлені для нормального ведення торгівлі. Свою точку зору на ці події висловлює Ольга Хомічак, голова громадської організації “Підприємницька ініціатива”. Далі»

Маргарита Норець, «Католицький вісник»

Наша Церква майже завжди була в центрі літературної моди. Миршаві послідовники Бокаччо, Маргарити Наварської, Чосера писали як заведені, наживаючись на брехні. Якщо одних виправдовував талант, то інших рятувала лише мода на "поганих монахів". Більшість читачів – "ліниві й недопитливі", яку літературну жованку дають, таку й ковтають. А якщо подумати добре, що саме ми читаємо, то всі ці "ватиканські жахачки" виявляються, по-перше, дуже старомодними, по-друге – дуже смішними. Далі»

Анатолій Власюк

Цього дня мають розглянути бюджетні, земельні, приватизаційні питання, а на закуску – “Про затвердження Положення про порядок акредитації представників засобів масової інформації”. Всі розуміють, що фактично мова йде лише про газету “Воля громади” і про мене як про редактора цього видання, оскільки щось не рвуться до Стебника кореспонденти з інших газет, а тим паче не прагнуть побувати на сесіях. Нічим іншим як інтересом до моєї скромної персони таку посилену увагу до даного питання з боку депутатів пояснити не можу. Далі»

Мар’яна Пристай

Кожного року дітки з нетерпінням очікують чарівної ночі з 18 на 19 грудня, коли до них приходить св. Миколай з подарунками. Колись ми тішилися цукерочками, мандаринками, а коли Миколай приніс ляльку Барбі чи машинку на пульті, то радості дітвори не було меж. Зараз побажання дітей значно збільшилися: комп’ютер, мобільний телефон, плеєр, лялька Барбі з будиночком… І, хоча зараз у країні криза, всі стараються, щоби хоча б у цей день бажання діточок здійснилися і батьки побачили щире захоплення і радість в очах дитини, яка проснулася дуже раненько, щоб подивитися, що ж там приніс святий Миколай. Але є категорія дітей, яким нікому виконувати їхні побажання, це – діти-сироти. У цьому випадку єдина надія на людей з добрим серцем.. Далі»

 

Новини Трускавець та регіон

 
турпортал
Хостинг від uahosting

Духовні вправи на березень-2010

Бог так само великий Художник у великому, як і не менший в малому. Св. Августин.

Щоб навчитись молитися, спочатку необхідно навчитися дякувати. Альберт Швейцер.

Бог думає про нас. Але Він не думає за нас. Жан Кокто.

Християнство – не лише віра в Бога, але й віра в людину, в можливість відкриття божественного в людині. Микола Бердяєв.

Буває, вночі я прокидаюсь, починаю думати про важливі справи і кажу собі: «Необхідно сказати про це Папі». А потім прокидаюсь остаточно і згадую, що я і є Папа. Бл. Йоан ХХІІІ.

Ті, хто намагаються служити Богу і мамоні, незабаром помічають, що то не був Бог. Логан Пірсолл Сміт.

Ісусе мій, сило моя і єдина надіє моя, в Тобі єдиному вся моя надія, довір`я мого Ти не підведеш. Св. Фаустина Ковальська.

Живи з людьми так, ніби на тебе дивиться Бог, говори з Богом так, ніби тебе слухають люди. Сенека Молодший.

Християнами стають, а не народжуються. Тертулліан.

Невелике чудо – побачити ангелів, велике чудо – побачити власні гріхи. Св. Антоній Великий.

Той, хто дає милостиню вбогим, позичає Господові. Св. Купріян з Карфагену.

Ім`я Павла Штепи в нас асоціюється в першу чергу із твором «Московство». Але обмежитися читанням лише одного твору цього автора не варто. Адже є ще один надзвичайно цікавий та корисний твір цього канадського українця – «Мафія і Україна». В нас його перевидало львівське видавництво «Глобус» ще в 2002 році, а придбати чи замовити її можна і в дрогобицькому видавництві «Відродження» (вулиця Шевченка, 2, тел. 2-17-94 чи 3-73-59). На багатому історичному матеріалі, фактах, свідченнях розповідається про діяльність всесвітньої мафії – страшної фінансової потуги. Штепа не обмежується критикою комуністів та москвичів, він викриває і роль жидів у сучасному світі, показуючи, що саме вони, а не якась інша нація, керують сучасною наддержавою США.
Хоча ми стараємося не аналізувати книг неукраїнською мовою, сьогодні зробимо виняток – російськомовна «Книга Кагала», видана журналом «Персонал» (МАУП) – теж про роль жидів у історії світу та в історії Російської імперії (особливо ХІХ століття). Вражаючі викриття змушують робити висновки, що і нам, українцям, є чого повчитися в цього хитрого і підступного (що доводить навіть Біблія) народу.

Володимир Ключак

Перегони на мера Трускавця

Трускавецька політична загадка

Вміщуємо описи 7 відомих і не дуже трускавецьких політиків – більшість з них, а може і всі, претендуватимуть на крісло мера Трускавця на наступних виборах. Опис кожного – це суб’єктивна думка редактора, який може помилятися. Вам, шановні читачі нашого Інтернет-видання, пропонуємо вгадати – хто є хто. Відповіді просимо надсилати на нашу скриньку anda_panda@ukr.net в порядку “цифра – політик». З кожної скриньки прийматиметься лише одна відповідь. Приз тому, хто правильно вгадає всіх 7 політиків – після оголошення результатів виборів. Далі»

Анонси

 

У неділю, 8 листопада, о 14.00 у приміщенні міського Народного дому ім. І. Франка міста Дрогобича відбудуться громадські слухання на тему «Про нові тарифи на водопостачання та водовідведення».

26, жовтня, понеділок – о 14.00 засідатиме комісія з надання субсидій, буде розроблено та встановлено графік прийому громадян, які хочуть отримати субсидії, планується, що в листопаді на прийомі побуває біля 1 тисячі мешканців Трускавця.

26 жовтня, понеділок – о 15.00 засідатиме житлова комісія.

26 жовтня, понеділок – о 20.00 в ПК імені Шевченка концерт народних артистів України Володимира Мойсеєнка та Володимира Данильця (платний).

27 жовтня, вівторок – засідання комісії з торгівлі.

27 жовтня, вівторок – о 14.30 в кінотеатрі «Злата» для трускавчан демонструватимуть безкоштовно художній фільм «Кайдашева сім`я», спонсором виступив БФ «Трускавчани» (голова – Євген Юник).

28 жовтня, середа – загальноміський захід до Дня визволення України, місце проведення – санаторій «Карпати».

28 або 29 жовтня – засідання міськвиконкому.

28 жовтня, середа – о 20.00 в ПК імені Шевченка концерт народного ансамблю пісні і танцю «Трускавчанка» (платний).

30 жовтня, п’ятниця – в музеї історії міста захід до 91-ї  річниці створення ЗУНР.

30 жовтня – о 20.00 в ПК імені Шевченка концерт дуету «Світязь» (платний).

31 жовтня, субота – о 20.00 в ПК імені Шевченка концерт Антона Казимира (платний).

2 листопада, понеділок – загальноміський захід до Дня працівників соціальної сфери, будуть нагороджувати грамотами.

Музеї очікують на відвідувачів

З 2 жовтня по 25 листопада триває виставка ікон з бісеру «Струни сакрального мистецтва» (ІІ частина) сім`ї Благути в Єпархіальному музеї по Бандери. А 19 жовтня відкрито виставку робіт Яна Сюти в музеї Михайла Біласа.

До уваги красивих дівчат

21 грудня 2008 року у Трускавці проходив конкурс «Красуня Дрогобиччини-2008». Він мав шалений успіх і ще довго трускавецька публіка обговорювала свято, організоване рекламно-продюсерським центром «Феєрія». Цього року конкурс красунь теж відбуватиметься у грудні і теж в нашому Трускавці. Красуні нашого міста та регіону вже можуть записуватися на участь у кастингу. Додаткова інформація за телефоном 8-067-985-08-02 (п. Олена).


Як узаконити самочинне будівництво

ФЕмідаБагато мешканців не лише м. Трускавця а й усієї України в різні часи здійснювали, здійснюють і мабуть що будуть здійснювати самочинне будівництво. Далі»

5 літрів дам

Зустрічаються нардеп з прокурором на модному курорті. Нардеп і говорить:
- Ну, я свій бізнес на тещу переписав, в мене гроші є, щоб по курортах кататись. А ти звідки гроші маєш?
- А я відпускні отримав.
- Нічогенькі в вас там відпускні!
- А це дивлячись, кого відпустиш...

www.durdom.in.ua


Сільське життя та панські замашки наших політиків

Нищета заставляет население многих украинских сел уповать на барина. Он может устанавливать собственные кабальные порядки или бескорыстно помогать. Объединяет хозяев сельской жизни одно: почти безграничная власть над жителями. "Я бютовцам давно говорил: присмотритесь к нему, он же психопат. То сидит и глазами бешено вращает, то начинает что-то под нос себе бормотать", — рассказывает коллега беглого депутата Лозинского по парламентскому комитету. Чтобы как-то объяснить поступок нардепа, другие народные избранники вполне могли бы возразить: "Да какой же он психопат? Просто лес был его. И село его". Далі»


Ех, дороги…

А джипи – така ж прикра річ, як сємочки. Раз спробуєш – не відірвешся. Тому, передові досягнення вітчизняного шляхобудування полягають у наступних стандартах:
1. Дорога повинна вистояти до кінця фінансового року, щоб у КРУ не виникло питань;
2. Дорога повинна витримати дощ;
3. Дорога повинна розтанути разом зі снігом, що є запорукою  нового фінансування з бюджетів різних рівнів. Далі»


Гривня падає. Тимошенко і Стельмах готують алібі

У середу в обмінниках можна було купити долари по 8,1 гривні. У цей же час на безготівковому ринку банки купували американську валюту вже за курсом 8,2. Ключову позначку у 8 гривень за долар Україна подолала граючись. Говорити про заспокоєння ринку у таких умовах смішно. На цьому фоні уряд і Нацбанк зайнялися піаром. І ті, й інші розуміють, що гривня не може не девальвувати. Всі методи утримання курсу вже використані. А якщо ситуацію не можна змінити, головне - якомога швидше знайти винного на стороні. Інакше за все доведеться відповідати самим. Далі»


ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ ВІРУСНИМ ГЕПАТИТОМ “А”?

Щорічно в Україні з настанням весняно-осіннього періоду загострюється ситуація з вірусного гепатиту, для цього захворювання характерна така сезонність. Загострилася епідемічна ситуація з цієї інфекції і на Дрогобиччині. Випадки вірусного гепатиту зареєстровані у Бориславі, Стебнику, у селах Дрогобицького району – Попелі, Залокоть, Вороблевичі, Лішня, Улично, Літиня, Доброгостів, Довге, Ясениця. Як показали результати проведеного епідемічного розслідування, що проводились у вогнищах інфекцій, захворювання могло б і не наступити при дотриманні населенням елементарних заходів гігієни. Далі»


КП Наше місто програло Суд

ФЕмідаСтягнути із КП «Наше місто» на користь Шоломіцького О. Г.  12 000 (тисяч)  грн.  матеріальної шкоди, 824 грн. витрат на виготовлення технічного висновку, 5 000 (тисяч) грн. моральної шкоди.
Договір № 375 від 21.01.2008 року в частині надання послуг централізованого опалення, укладений між  КП «Наше місто» та Шоломіцьким О. Г, вважати розірваним. Далі»

 
 
НОВИНИ  СТАТТІ Інтервю Репортаж ПДМ Архів 2008 Архів 2009 Вітання ФОТО Старий Трускавець Сучасне місто ОГОЛОШЕНЯ КОНТАКТИ Старий сайт Форум_ТВ
 
Lemky.com Каталог сайтів України